Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret eden Pamukkale Üniversitesi Lisans, Yükseklisans ve Doktora öğrencileri, geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan geleneksel el dokumaları ve kültür mirası evleriyle ilgili bilgi aldı.
Temmuz 23, 2023
BELEDİYE EKİPLERİMİZİN SİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Temmuz 26, 2023

Denizli’de Japonya Modeli İle Deprem Sonrası İl Koordinasyonun Sağlanması Konulu Proje Açılış Konferansı Gerçekleştirildi

Denizli Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından hazırlanan ve kabul edilen uluslararası 23-SN-02-GE- TES-CTR01 Asya Verimlilik Teşkilatı projesini gerçekleştirmek için “ Denizli’de Japonya Modeli ile Deprem Sonrası İl Koordinasyonun Sağlanması” konulu proje açılış konferansı 24.07.2023 tarihinde Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi Fatma Yıldız Salonunda gerçekleştirildi.Konunun uzmanı Türk ,Japon bilim insanlarının ve bir çok kişinin katıldığı konferansa Denizli Valisi Ali Fuat Atik ,Buldan Kaymakamı Tayfun Deli , Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ,Buldan Belediyesi İmar Müdürü Ekrem Uludağ ,Plan Proje Müdürü Zeliha Akyol’un da katılımlarıyla gerçekleşti. Başkan Şevik bu konferans Denizli ve Buldan için çok önemli olduğunu vurguladı. 2003 Buldan depremlerini hatırlatarak “Belediye ve Buldan olarak katılım sağladık dedi.
“BULDAN İÇİN ÖNEMLİ”
Türk, Çin ve Japon bilim insanlarının konuşmacı olarak katıldığı konferansın Denizli’de yapılıyor olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 23-26 Temmuz 2003 Buldan depremlerini hatırlatarak, “ 2003 depremleri Buldan Yenicekent, Derbent, Çamköy, Bozalan mahallelerinde önemli hasara neden oldu. Ve son yaşadığımız Kahramanmaraş depreminde ise bir kez daha deprem gerçeği ile karşı karşıya geldik. O nedenle belediyemizin imkanları dahilinde katkı sunduğumuz sempozyum Denizli ve Buldan için çok önemli” dedi.
“DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAMALIYIZ”
Başkan Şevik, 2003 Buldan depreminin ardından ilçe genelinde gerçekleştirilen jeolojik araştırmalara da destek verdiklerini vurgulayarak, “Deprem sonrası ilçe genelinde Türk, Japon ve Çin bilim insanlarının katılımı ile gerçekleştirilen araştırmaların, geleceğe ve bilime ışık tutması, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için alınması gereken önemler adına kitaplaştırılmasında da belediye olarak destek sunduk. Deprem ve doğal afetler konusunda yerel yönetimlere önemli sorumluluklar düşmektedir. Buldan Belediyesi olarak deprem gerçeği ve konuyla ilgili alınması gereken önlemler hakkında fikir sahibiyiz. Ancak gelişen teknoloji ve bilim ışığında önlemlerimizi de geliştirmek istiyoruz. Bu konuda gerek belediye olarak bizler, gerekse bakanlıklar çerçevesinde çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.
Başkan Şevik Hatay’da koordinatör Vali olarak görev yapan ve desteklerini esirgemeyen Denizli Valimiz Sayın Ali Fuat Atik’e, Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğümüze, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve AFAD’a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.