Denizli’de Japonya Modeli İle Deprem Sonrası İl Koordinasyonun Sağlanması Konulu Proje Açılış Konferansı Gerçekleştirildi
Temmuz 24, 2023
Başkan Şevik’ten, vatandaşa gönül eli
Temmuz 28, 2023

BELEDİYE EKİPLERİMİZİN SİNEK VE HAŞERE İLE MÜCADELE KAPSAMINDA İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Buldan Belediyesi’nin yaz aylarının en büyük sorunlarından olan sivrisinek ve karasinek gibi her türlü haşereye karşı Şubat ve Mart aylarında yapılan larva ilaçlamalarına rağmen havaların yağışlı geçdiği ve artan haşere sinekler için ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe genelinde yürütülen haşere ve sivrisinek ile mücadele çalışmaların yaz aylarında da devam ettiğini belirtti.

Belediyenin ilaçlama ekibi tarafından, başlatılan çalışmalarda vatandaşların yaz aylarında büyük rahatsızlık duyduğu sivrisinek, sinek ve haşere oluşumunun önüne geçilmesi için erken dönem larva mücadelesini yürütülüyor.
Belediye ekipleri, dere yatakları başta olmak üzere, çöp konteynırları ve sulak alanlarda ilaçlama yapıyor.

İlçe genelinde gerçekleştirilen sivrisinek, karasinek ve haşere ile mücadele çalışmalarının kış aylarında başladığını bahar ve yaz ayları boyunca tüm mahallelerde rutin bir şekilde devam edeceğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “İlçe genelinde dere yatakları ve sulak alanlar ile çöp konteynırların ilaçlanması sayesinde uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı mücadelemiz bu sene erken ve etkin bir şekilde başladı. Vatandaşlarımızın rahat bir yaşam sürdürebilmesi bu çalışmalarımız yaz boyunca devam edecek” dedi.