MHP seçim startını Çal’dan verdi
Ağustos 24, 2023
100. YIL BULDAN’DA COŞKULU GEÇECEK
Ağustos 25, 2023

Yayla Gölü’nde çevre temizliği yapıldı


Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, sıcaktan bunalan vatandaşların serinlemek için tercih ettiği 1150 rakımdaki Süleymanlı Yayla Gölü çevresine bilinçsizce atılan çöpleri topladı. Doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü piknikçilerine seslenen Başkan Şevik, “Gölümüz ortak değerimiz, temizlik konusunda dikkatli olmalıyız” çağrısında bulundu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in, Pamukkale (Hierapolis) –Laodikya –Tripolis’i Buldan’ın tarihi ve kültür zenginliklerini içene alan Turizm Yolu’nun son durağı olan Süleymanlı Yayla Gölü, doğası, bünyesinde barındırdığı kuş ve endemik bitki türleri bakımından, yaz –kış doğa tutkunlarının gözdesi olmuştur.

Ancak yaz aylarında sıcaktan bunalan vatandaşların serinlemek için akın ettiği Süleymanlı Yayla Gölü ve çevresinde kötü görüntü oluşturan bilinçsizce atılan şişe, kağıt, poşet ve piknik atıkları Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlendi.

Yayla gölü çevresinde periyodik olarak temizlendiğini belirten Başkan Şevik, “Sahip olduğu tarihi, kültürü, el dokumasıyla, kendisine özgü mimarisi ile kendisine hayran bırakan ilçemizin bu destinasyonun içinde yer alan Yayla Gölümüz, doğası ve bitki türleriyle farklı bir şekilde turizme hizmet etmektedir. Yaz-kış doğa ve fotoğraf tutkunlarının tercih ettiği Yayla Gölü’nün ziyaretçileri havaların ısınmasıyla arttı. Göle ziyarete gelenler, piknik yapanlar göl çevresine çeşitli maddeler atarak kirliliğe sebep oluyor. Bu şekilde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkıyor. Temizlik konusunda dikkatli olmalıyız. Gölümüz ortak değerimiz, temiz tutmalıyız” çağrısında bulundu.