Başkan Şevik’ten Gaziler Günü mesajı
Eylül 19, 2023
Özbekistanlı Akademisyen Buldan’ı ziyaret etti
Eylül 19, 2023

Gaziler Günü törenlerle kutlandı


Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik unvanının verilişinin 102. yılında Gaziler Günü Buldan’da Alanyazı Meydanı’nda Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Törenin ardından ilçe protokolü şehit ailelerini ziyaret ederek, isteklerini ve sıkıntılarını dinlediler, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını ifade etti.

19 Eylül Gaziler Günü Buldan’da törenlerle kutlandı. Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Gazilik unvanının verilişinin 102. yılında Gaziler Günü kutlama programı, Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Kaymakam Turan Erdoğan, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Emniyet Müdür Vekili İmdat Bayram, Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, gaziler, şehit yakınları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Kaymakam Turan Erdoğan ile Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşlu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Tören İbrahim Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmeni Songül Turus’un günün ve anlamını belirten konuşması ve öğrencilerin hazırladıkları şiirlerin okunmasıyla sona erdi.    Programa katılan gaziler ve şehit yakınlarıyla ilgilenen Kaymakam Turan Erdoğan ve Başkan Mustafa Şevik, Gazilerin “Gaziler günü” nü kutladılar.

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİLER
Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda düzenlenen programın ardından Kaymakam Turan Erdoğan, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Emniyet Müdür Yardımcısı İmdat Bayram ile Jandarma Komutanı Bekir Cinkara şehit ailelerini evinde ziyaret ettiler. İlk olarak Şehit Tamer Çimencioğlu’nun annesi Gülsüm Çimencioğlu’nu ardından Şehit Polis Ercan Yangöz ile Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde ağustos ayında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek’in ailesini ziyaret ederek isteklerini ve sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Erdoğan ile Başkan Şevik, devletin ve belediyenin her zaman şehit ailelerinin yanında olduğunu ifade etti.

İlçe protokolü daha sonra yemekte, gazi, gazi yakınları ile şehit aileleriyle yemekte bir araya geldi.