Yenicekent Hizmet Binası açıldı
Eylül 29, 2023
Yolcu durağı yenilendi
Eylül 30, 2023

Yenicekentliler yorgunluk attı


26.Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm festivali Sahra ve Grup Yol konseri ile başladı. Sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla eğlenen Yenicekentli üzüm üreticileri bir sezonun da yorgunluğunu attı.

Festival açılışına, Buldan Kaymakamı Turan Erdoğan, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Emniyet Müdür Vekili İmdat Bayram, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara,Yenicekent Belediye Meclis Üyesi Veli Tokdemir, Yenicekent Mahalle Muhtarı Musa Çakır, Cumhur İttifakı ilçe temsilcileri, Buldan ve Yenicekent Esnaf Kooperatifi Başkanı Ahmet Dağcıoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam Turan Erdoğan ile Belediye Başkanı Mustafa Şevik, konser öncesi stantları ziyaret ederek esnafa “Hayırlı işler bol kazançlar” diledi. Ardından Festival alanına gelen protokol üyeleri, Yenicekentlilerle birlikte Sahra ve Grup Yol konserini izledi.

JANDARMADAN ANLAMLI PANKART
Sahra’nın konseri sırasında sahneye çıkan Kadın Jandarmalar açtıkları “Kadına El-Kal-Ka-maz” ve “Kadına Şiddet İnsanlık Suçudur” yazılı pankartla verdikleri mesaj büyük beğeni topladı.

SAHRA’NIN ÇOCUKLARLA DÜET YAPTI
Sanatçı seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla Yenicekentlileri coşturdu. Zaman zaman alana inerek Yenicekentlilerle birlikte şarkı söyleyen, oynayan Sahra’nın çocuklarla yaptığı düet ise izlenmeye değerdi. Bir grup çocuk sahneye çıkarak “Aşkın Olayım” ve “Ali Cabbar” adlı şarkıları sevilen sanatçı Sahra ile birlikte söyledi.

Tripolis Kültür ve Turfanda Sultaniye çekirdeksiz Üzüm Festivali’nin ilk günü sahne alan Grup Yol, seslendirdikleri türkülerle Yenicekentlileri mest ettiler.