Yerel Tarih Araştırmaları Dersi’ni Buldan’da işlediler
Aralık 20, 2023
Başkan Şevik, taziye ziyaretinde bulundu
Aralık 20, 2023

Bu tesis Süleymanlı’ya çok yakışacak


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in “Her Mahalleye Bir Sosyal Tesis” projeleri devam ediyor. Bu kapsamda bünyesinde barındırdığı kuş ve endemik bitki türleri bakımından 1. Derece Doğal Sit alanı ilan edilen Yayla Gölü’ne ev sahipliği yapan Süleymanlı Mahallesi’ne yapılacak olan sosyal tesisin temeli atıldı. Başkan Şevik, Süleymanlı Mahallesi Sosyal Tesisin, çok amaçlı spor sahası, aşevi, gelin odası, çocuk oyun alanı ve düğün salonundan oluşacağını açıkladı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Süleymanlı Mahallesi Sosyal Tesisin temelini attı. “Her Mahalleye Bir sosyal Tesis” projesi kapsamında Süleymanlı Mahallesi’nde yapımı devam eden sosyal tesis çalışmalarını yerinde inceleyen ve çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Şevik, “ Süleymanlı Mahallemizde, doğa harikası ve 1.Derece Doğal Sit Alanı ilan edilen Yayla Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Yılın dört mevsimi doğa tutkunlarını, fotoğraf sanatçılarını ağırlayan Süleymanlı Mahallemize yakışır bir sosyal tesis yapıyoruz” dedi.
Sosyal tesis içerisinde, basketbol, voleybol ve tenis alanından oluşan çok amaçlı spor sahası, aşevi, gelin odası, çocuk oyun alanı ile fitness aletleri ve yarı açık düğün salonunun bulunacağını açıklayan Başkan Şevik, “Süleymanlı Mahallemizle birlikte 20’in üzerinde mahallemize sosyal tesis inşa ettik. Sosyal tesisi olmayan mahallelerimizde çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle kırsal mahallelerine verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Süleymanlı Mahallesi Sosyal tesisin zemin betonunu attık. En kısa zamanda çelik konstrüksiyon montajı yapılarak mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.