Buldan MYO’da Şiir Dinletisi
Aralık 26, 2023
Ağaç budama çalışmaları devam ediyor
Aralık 27, 2023

PERSONELE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ


Buldan Belediyesi 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde, yönetmelikte geçen konular hakkında tüm çalışanlarına ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.
Buldan Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan işçi ve sözleşmeli personellere yönelik ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.

Eğitim programı ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve nitelikli hizmet sunmanın ilk koşulu personelin kişisel gelişimlerine yatırım yapmaktır. Bu amaçla personelimize yönelik olarak çeşitli konularda eğitimler veriyoruz. Personelimizin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alması oldukça önem arz ediyor. İş kazalarını ve mesleki hastalıkları önlemek için herkese bir takım sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluk bilinciyle amacımız bu tür eğitimlerle sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak ve hizmetin devamlılığını sağlamaktır” dedi.

Buldan Belediyesi Meclis Salonu düzenlenen eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Tanboğa ile Dr. Server Güneş tarafından belediye çalışanlarına iş kazalarını önlemek amacıyla alınacak tedbirler, hangi durumların iş kazası kapsamına girdiği ve çalışanların sosyal hakları konularında eğitim verildi.