Sevil, son yolculuğuna uğurlandı
Aralık 31, 2023
Hizmet-İş Sendikası ile Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Ocak 3, 2024

Başkan Şevik: İnandık, Çalıştık ve Başardık


Buldan Temiz Enerji Doğal Gaza Kavuştu
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, doğal gazın Buldan’a gelmesi için çok büyük emek verdiklerini belirterek, “İnandık, çalıştık ve başardık. Buldan’ımız doğal gaza kavuştu. Bugün 3 mahallemizde 3 bin 100 e yakın vatandaşımız doğal gaz kullanmaktadır” dedi.
Buldan’ın 10 yıllık beklentisini karşılamak amacıyla mücadele ettiğini ifade eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, geçen yıl ocak ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen doğal gaz meşale yakma töreniyle bir seçim vaadini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Başkan Şevik, “Buldan’ın 10 yıllık beklentisi olan doğal gazı 2019’da seçim vaatlerimizle gündeme taşıdık. Buldanlıların teveccühü ile 3.kez Belediye Başkanlığına seçilmemle birlikte tarihi, kültürü ve doğal zenginliği ile öne çıkan ve turizm kenti Buldan’ın sağlıklı ve temiz yaşam alanına kavuşması noktasında doğal gazın bir an önce gelmesi için üzerimize düşen tüm sorumluluklarımızı yerine getirdik. İnandık, çok çalıştık ve başardık” dedi.“24 ŞUBAT 2021’DE STARTI VERDİK”
2021’in şubatında ilçede ön etüt çalışmalarına başlayan BOTAŞ Komisyon Başkanı Alperen Altıparmak ile BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nden Harita Teknisyeni Yücel Bayık ile 24 Şubat 2021’de biraya gelen Başkan Şevik, doğal gaz çalışmaların da startını verdi. Buldan’ın doğal gaz kapsamına alınması birlikte Enerya Denizli Gaz Dağıtım ile protokol imzalayarak çalışmalara başladıklarını açıklayan Başkan Şevik, “Doğal gazın Buldan’a bir an önce gelmesiyle ilgili belediye olarak tüm imkanlarımızı zorladık” diye konuştu.


EN AZ BEŞ YIL ÖNE ÇEKTİK
Başkan Şevik, “Buldan için doğal gaz çalışmaları 2024 yılı olarak planlanıyorken vatandaşlarımızı mağdur etmemek için girişimlerimizle, ısrarcı tutumuz sonucunda 2021 yılında çalışmalar başladı. 2022 yılının başlarında ilk kazmayı vurduk, 2023 Ocak ayında gaz verilmeye başlandı, bugün 3 binin üzerinde hane doğal gaz kullanıyor. 2024 yılında bu sayı artacak” dedi.


BAŞKAN ŞEVİK’TEN MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR
Buldan’da doğal gaz çalışmalarının öne çekilmesi ve belediye olarak destek verilmesiyle ilgili meclis üyelerinden tam yetki aldığını da hatırlatan Başkan Şevik, “Meclis üyelerinin kararıyla Gölbaşı Mahallemizde mülkiyeti belediyemize ait arsayı bedelsiz Enerya’ya tahsis ettik. Gölbaşı Mahallesi’nde sıkıştırılmış gaz (CNG) tesisinin inşaatı devam ederken, diğer taraftan 1.etap iletim hattında kazı ve boru döşeme çalışmalarına başlandı. Yine meclisten aldığımız yetki doğrultusunda doğal gaz çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve sokaklarda tadilat çalışmasını hızla yapıyoruz” diye konuştu. Başkan Şevik, alınan kararların ve yapılan hizmetlerin tamamının Buldan’ın menfaati için olduğunu belirterek Meclis Üyelerine teşekkür etti.


DOĞAL GAZ MEŞALESİNİ CUMHURBAŞKANI YAKTI
Buldan ‘da 2022 yılında başlayan doğal gaz alt yapı çalışmaları kapsamında bugüne kadar Gölbaşı, Cumhuriyet ve Yeni Mahallede toplam 16.5 kilometre ana hat imalatı ile 3 bin 522 haneye doğal gaz ulaştırıldı. 28 Ocak 2023 tarihinde Denizli’ye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen doğal gaz kullanımının başladığı Buldan’da 3 bin 100 e yakın abone doğal gaz konforuyla tanıştı. Başkan Şevik, doğal gaz alt yapı çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.


“16.5 KİLOMETRELİK ANA HAT DÖŞEDİK”
Buldan’da devam eden doğal gaz alt yapı çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Enerya Denizli İl Müdürü İrfan Uçar, “2022 ve 2023 yılında yapılan doğal gaz alt yapı çalışmaları kapsamında; 16,5 km şebeke imalatı yapılmış olup toplam 3 bin 522 haneye doğal gaz ulaştırıldı. 3 bin 100 e yakın Buldan’ı doğal gaz konforu ve ekonomisiyle buluşturulmuştur. 2 bin 300 e yakın müşterimiz aktif olarak gaz kullanmakta olup, Gelecek nesillerimize daha temiz bir Buldan bırakabilmek için doğal gaz alt yapı çalışmalarımız hız kesmeden devam edecektir” dedi.