Belediyemize bir hibe desteği daha
Şubat 1, 2024
Başkan Şevik’ten, Miraç Kandili mesajı
Şubat 6, 2024

2100 adet fidan toprakla buluşacak


Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün bir “ağaçlandırma” projesi daha desteklenmeye layık görüldü. Proje kapsamında Orman Genel Müdürlüğü tarafından hibe edilen 12 farklı türden 2 bin 100 adet fidan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol Gülşen tarafından teslim alındı.

Buldan Belediyesinin “ağaçlandırma” çalışmalarına 1,5 milyon lira değerinde hibe fidan desteği sağlandı. Belediye Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan “ağaçlandırma” projesinin Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünün hibe desteklerinden yararlanmaya hak kazandığını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, hibe fidanları teslim aldı.
Başkan Şevik, “İlçemizin park ve bahçeler ile yeşil alanlarda gerçekleştireceğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızda kullanılmak üzere ıhlamur, kara servi, akasya gibi 12 farklı türde 2 bin 100 adet fidanı Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Fidanlık Müdürlüğü’nden teslim aldık. Sıra bu fidanları toprakla buluşturmaya geldi. İhtiyaç duyulan alanlara dikeceğimiz fidanlarla yeşil Buldan’ımızı daha yeşil bir görünüme kavuşacak” dedi.

Başkanlık dönemlerinde ilçe genelinde ağaçlandırma çalışmalarına önem verdiklerini vurgulayan Başkan Şevik, 12 yılda yaklaşık 40 bin fidanı toprakla buluşturdukların açıkladı.