TAPULARI BAŞKAN ŞEVİK VERECEK
Şubat 20, 2024
Öğrencilerimizi okullarına ücretsiz taşıyoruz
Şubat 21, 2024

5 BİN KİŞİLİK KIR DÜĞÜN SALONU PROJEMİZ HAZIR

created by dji camera


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in ilçenin sosyal hayatına çok önemli katkı sunacak 5 bin kişilik kır düğün salonu ve yeni yaşam alanı projesi için çalışmalar devam ediyor. Buldan’ın Meyele yolu üzerinde yapılması planlanan Kır Düğün Salonu ve yeşil alanın projelendirme çalışmaları tamamlandı.

Buldan Belediyesi tarafından Buldan Meyere Girişi yol güzergahında eski sokak hayvanları barınağının bulunduğu alana yapılması planlanan Kır Düğün Salonu ve yeşil alan projesi tamamlandı. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, proje maliyetini yaklaşık 18 milyon TL olarak açıkladı.
Vatandaşların rahat ve ferah bir ortamda doğa ile iç içe düğün ve eğlencelerini yapabilecekleri Kır Düğünü Salonu ve yaşam alanı ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Sokak canlarımızın yeni yerlerine taşınmasıyla birlikte atıl duruma düşen alanı kır düğün salonu olarak değerlendiriyoruz. İçerisinde 5 bin kişilik açık ve yarı açık düğün salonlarının yanı sıra çocuk oyun alanı, engelli parkı, fitness grupları, otopark ve ailelerin hoşça vakit geçirebilecekleri yeşil alan ve kafeterya bölümlerinin olduğu yeni bir yaşam alanını ilçemize kazandırmak için başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

BAŞKAN ŞEVİK’TEN GENÇLERE DÜĞÜN HEDİYESİ
Kır Düğün Salonu ve yaşam alanının projelendirme çalışmalarının tamamlandığını ve yaklaşık 18 milyon TL’ye mal olacak projeyi yeni yuva kuracak gençlere armağan eden Başkan Şevik, “Burada gençlerimiz modern ve refah bir ortamda düğünlerini gerçekleştirebilecek. Ayrıca aileler çocuklarıyla birlikte hoşça vakit geçirebilecek. Burası yeni yuva kuracak gençlerimize tıpkı Alparslan Türkeş Parkı ve Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kitap Kafe’de olduğu gibi ücretsiz olacaktır” diye konuştu.

KAMP VE KARAVAN TURİZM ALANI DA OLACAK
Başkan Şevik, tarih ve kültür turizminin merkezi olan Buldan’da doğa, agro ve eko turizminin gelişmesi için de çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 5 bin kişilik kır düğün salonu olarak planlanan Meyele giriş yolundaki yeşil alanın kamp ve karavan turizm alanı olarak planlandığını açıklayan Başkan Şevik, “Gelecek Turizmde’ diyerek tam 12 yıldır, bizi biz yapan yerel değerler ortaya çıkarıldı, korundu ve Türkiye turizmine kazandırıldı. Kazandırmaya da devam edeceğiz” dedi.