5 BİN KİŞİLİK KIR DÜĞÜN SALONU PROJEMİZ HAZIR
Şubat 20, 2024
“İhtiyaç Sahibi Ailelerimizi Yalnız Bırakmadık”
Şubat 22, 2024

Öğrencilerimizi okullarına ücretsiz taşıyoruz

Buldan Belediyesinden öğrencilere ücretsiz servis hizmeti
Buldan’ın 1. Etap TOKİ konutları ile Belediye Konutlarında yaşayan öğrenciler okullarına 5 yıldır Buldan Belediyesi tarafından ücretsiz taşınıyor.

Buldan’ın ilçe merkezindeki okullara uzak olması nedeniyle ilkokul, orta ve lise öğrencilerinin özellikle sabah erken saatlerde okullarına yürüyerek gidip geldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri adına belediye tarafından tahsis ettikleri araçla günde 3 sefer olmak üzere okullarının önüne kadar ulaştırılıp çıkışta alındığını açıkladı.

Özellikle ilkokul öğrencilerinin sabahın erken saatlerinde kışın soğukta, yağmurda, karda yürüyerek okullarına gitmek zorunda kaldıklarını söyleyen Başkan Şevik, “İlçemizin Yeni Mahallesi’ndeki TOKİ konutları ile Belediye Konutları okullara biraz uzak. Öğrencilerimiz özellikle kış aylarında okullarına gidip gelirken zorlanıyordu. Öğrencilerimizin bu problemlerini çözmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Sosyal belediyecilik anlamında öğrencilerimize ücretsiz servis imkanı sunduk. 5 yıldan beri öğrencilerimizi ücretsiz taşıyoruz. Sabah öğrencilerimizi alıyor okullarına dağıtıyoruz. Akşam çıkışta alıyoruz, evlerine ulaştırıyoruz” dedi.
Başkan Şevik, serviste yer olması halinde llçe merkezine ulaşımda zorlanan yaşlı ve kadınları da ücretsiz olarak taşıdıklarını açıkladı.
Çocuklarını 5 yıldır belediyenin tahsis ettiği araçla ücretsiz okullarına gönderdiklerini söyleyen aileler uygulamadan çok memnun olduğunu söyledi.