Osmanlı Arşivlerinde Buldan
Şubat 27, 2024
15 okula kitap desteği
Şubat 27, 2024

Öğrenciler, barınağı ziyaret etti


Buldan Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bir grup, Buldan Belediyesi Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanesini ziyaret etti. Öğrenciler yavru hayvanlarla ilgilenerek sevgi gösterisinde bulundular.

Buldan Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencileri, Bölgenin en doğal barınağı olma özelliği taşıyan Buldan Belediyesi Can Dostlar Kedi v Köpek Misafirhanesini sevimli sakinlerini ziyaret etti. Misafirhanenin sevimli sakinleriyle ilgilenen sev gösterinde bulunan öğrenciler, onlarla bir süre vakit geçirdi.
Öğrencilerin Kedi Köpek misafirhanesine ziyaretlerinin çok önemli olduğunu ifade eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kapılarının tüm vatandaşlara açık olduğunu ifade etti.

CAN DOSTLARIMIZ GÜVENDE
Sokak canlarının sağlıklı ve doğal ortamda bakıldığını söyleyen Başkan Şevik, “Bölgenin en doğal barınağını ilçemize kazandırdık. Hasta, yaralı ve engelli can dostlarımız burada tedavi ediliyor, bakımları gerçekleştiriliyor. Sağlıklarına kavuştuğunda, aşıları yapılıp kısırlaştırma işleminin ardından alındıkları yere bırakılıyor. Yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak canlarımız için besleme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.