Buldan’a 5 yılda 13 spor yatırımı
Şubat 28, 2024
Park yenileme çalışmaları devam ediyor
Mart 2, 2024

13 MAHALLEYE 14 SOSYAL TESİS

5 Yılda Hizmet Rekoru Kıran Buldan Belediyesinden Sosyal Tesis Atağı
13 MAHALLEYE 14 SOSYAL TESİS
Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun ihtiyaçlarının giderilmesine önem veren Buldan Belediyesi, 13 mahalleye 14 adet çok amaçlı sosyal tesis kazandırdı. 10 mahallede ise sosyal tesis çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, kırsal mahallelerdeki atıl durumdaki okul binalarını da sosyal tesise dönüştürerek yeniden vatandaşların hizmetine açtıklarını söyledi.

İlçe genelinde kadınlar, gençler ve yaşlılar olmak üzere birçok kesime hitap eden sosyal tesislere önem verdiklerini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, özelikle kırsal mahallelerde düğün, mevlit ve her türlü programın yapılabileceği yemek salonları ve oturma yerlerinin bulunduğu alanlara ihtiyaç olduğunu vurguladı. Vatandaşların bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 5 yıl içerisinde 14 adet sosyal tesisi tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduklarını söyleyen Başkan Şevik, 10 mahalleye 10 adet sosyal tesis yapımı için çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Başkan Şevik, “İlçemizin her noktasına hizmet götürmek için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak sosyal ve kültürel çalışmalara büyük önem veriyoruz. Hemşerilerimizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kırsal mahalleler başta olmak üzere Buldan’ın muhtelif bölgelerine sosyal tesisler kazandırdık. İlçemize daha güzel ve daha iyi hizmetler vermek için yoğun bir şekilde gayret gösteriyoruz. Bir çok mahallemizde sosyal tesislerimizin yapımını tamamladık. Dımbazlar, Beyler, Hasanbeyler, Alacaoğlu, Aktaş, Boğazçiftlik, Bozalan, Alacaoğlu, Kovanoluk ,Yenicekent ile merkez Gölbaşı ve Güroluk mahallerine birer, Karaköy Mahallesine ise 2 adet olmak üzere toplam 14 adet sosyal tesis yaptık. Bu tesislerimiz sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri. Yapılan tesislerimizi çok fonksiyonlu ve bölgede yaşayan halkın ihtiyaçlarına göre inşa ettik. Hizmetlerin geri dönüşlerinden de oldukça memnunuz. Yapmış olduğumuz sosyal tesisler vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

ATIL OKUL BİNALARI SOSYAL TESİSE DÖNÜŞTÜ
İlçe genelinde 10 mahallede 10 atıl okul binasını sosyal tesise dönüştürerek yeniden vatandaşların hizmetine sunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, birçok mahallede de çalışmaların devam ettiğini söyledi. Başkan Şevik, Hasanbeyler, Beyler, Kaşıkçı, Mahmutlu, Bozalan, Karaköy, Yeniçam, Boğazçiftlik, Aktaş ve Karaköy olmak üzere 10 okul binasını restore ederek aşevi, gelin odası ve sosyal tesis olarak yeniden vatandaşların hizmetine sunduklarını açıkladı. Başkan Şevik, “Böylelikle hem atıl okul binalarını yeniden hayat vermiş hem de mahallelerimize sosyal tesis kazandırmış oluyoruz” dedi.

10 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
İlçe genelinde 10 mahallede sosyal tesis çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, “Hasanbeyler Mahallesine iki adet sosyal tesis yapıyoruz. Körtepe Mevkii Sosyal Tesisimizi tamamladık. 2. Sosyal tesisin zemin betonu atıldı. Kaşıkçı Mahallemizde aşevi, gelin odası yapımı tamamlandı. Sosyal tesis için çalışmalar devam ediyor. Bölmekaya, Mahmutlu, Derbent, Gülalan, Süleymanlı ile Bozlan Mahallemize yapacağımız 2. Sosyal tesisin zemin betonları atılarak çelik konstrüksiyon montajına hazır hale getirildi. Helvacılar Mahallemiz ile 5 bin kişilik kır düğün salonu yapacağımız Yeni Mahallemizde sosyal tesis projelerini hazırladık” diye konuştu.