Başkan Şevik, 5 yılık hizmetlerini değerlendirdi
Mart 8, 2024
Camilerde Ramazan temizliği
Mart 9, 2024

Yunus Emre Çadır Park çalışmaları hızla devam ediyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in yeşil alan ve park projeleri arasında yer alan Yunus Emre Türkmen Çadır Park, için çalışmalar hızla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Şevik, bu parkın Anadolu’da Türkçe şiirin öncüsü olan tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin sevgi ve hoşgörü felsefesinin yaşatılacağı bir park olacağını vurguladı.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Başkan Yardımcısı ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Veli Tokdemir ile Fen İşleri Müdürü Adil Cabaroğlu ile birlikte Adanan Menderes Bulvarı üzerindeki atıl durumdaki alanda yapımına başlanan Yunus Emre Türkmen Çadır Parkı çalışmalarını inceledi.
Türkmen Çadırı, engelsiz çocuk oyun alanı, survivor parkuru ile fitness aletlerinin yer alacağı park ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Adnan Menderes Bulvarı üzerinde TARİŞ karşısında bulunan atıl durumdaki geniş alana Park yapıyoruz. Anadolu’da Türkçe şiirin öncüsü olan tasavvuf ve halk şairi Yunus Emre’nin adını vereceğimiz park, şairimizin adına ve hoşgörü felsefesine yakışır bir park olacak. Otantik kıl çadırın yanı sıra engelsiz çocuk oyun alanı ve fitness aletlerinin yer alacağı Parkımızda, çocuklarımız oyun konsollarında oyunlar oynarken, anne ve babaları ile gençlerimiz, egzersiz aletlerinde spor yapabilecek veya otantik Türkmen Çadırında çayını kahvesini içip dinlenebilecek. Yaşlılarımız gün içinde burada dinlenme ve sohbet etme imkanı bulacak. En önemlisi ise engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun tasarlanmış olmasıdır” dedi.