Asırlık gelenek yaşatılıyor
Mart 12, 2024
DP Genel Başkanı Uysal Buldan’ı ziyaret etti
Mart 13, 2024

12 Mart törenlerle kutlandı


12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Programla Kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 103. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinliği Güngör Cerit Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin düzenlediği programla kutlandı. İbrahim Filiz Çelebi İmam Hatip Lisesi Salonu’nda düzenlenen programa, Kaymakam Turan Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Tokdemir, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Karaca, Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof.Dr. Yıldıray Turhan, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Vural ile davetliler, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Güngör Cerit Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından düzenlenen program, öğrenci Ubeyde Eymen Ekiz’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Programda, Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencisi Salih Gökçeoğlu, İstiklal Marşını ezbere okudu, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Okul Müdürü Osman Kılıçarslan yaptı.

Programda “Bayrak” şiiri Öğrenci Ela Nur Bircan okudu. Güngör Cerit Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladı “ Şehidim” adlı gösteri ile 5.sınıf öğrencilerinden oluşan koro seslendirdikleri “12 Mart ve Ay Yıldızlı Bayrağım” adlı şarkılarla davetlilerin beğenisini topladı.
Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan video gösterisinin ardından programın sonunda protokol üyeleri günün anlam ve önemi nedeniyle resim, kompozisyon, şiir dalında dereceye giren öğrencilere hediyelerini takdim etti.

Şiir dalında dereceye giren öğrenciler Hakan Akın,Ersoy Cabar ile Durdu Saltıker’in hediyelerini Kaymakam Turan Erdoğan, resim dalında dereceye giren Nilüfer Türk, Yaren İbacık ile Ayça Başbuğ’in hediyelerini Başkan Yardımcısı Veli Tokdemir verdi.

Kompozisyon dalında dereceye giren Cennet Özen, Ayşe Nur Taşdöğen hediyesini Emniyet Müdürü Bülent Karaca’nın, İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında 1. olan Salih Gökçeoğlu ile Kompozisyon dalında 3.olan Sultan Uluer ise hediyesini Jandarma Komutanı Bekir Cinkaya’nın elinden aldı.

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda dereceye giren Güllü İşçioğlu ile Sinem Özsoy’a hediyelerini PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof.Dr. Yıldıray Turhan verdi.