12 Mart törenlerle kutlandı
Mart 12, 2024
Müzik Kurslarına Yoğun İlgi
Mart 15, 2024

DP Genel Başkanı Uysal Buldan’ı ziyaret etti


31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Denizli’ye gelen Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Buldan’ı ziyaret etti. Genel Başkan Uysal ilk olarak DP Buldan İlçe Başkanlığını ziyaret etti ardından esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Uysal, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i, BELKÜM’de ziyaret etti.

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı Buldan ziyaretinde Denizli İl Başkanı Yıldıray Akıncı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kerim Kulalı, Buldan İlçe Başkanı Salih Ertekin ile Buldan Belediyesi Başkan Adayı Hayrettin Cilasun ile çok sayıda partili eşlik etti.
Genel Başkan Uysal ilk olarak DP Buldan İlçe Başkanlığını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Mübarek Ramazan ayında Buldan’da olmaktan ve Buldanlı siz değerli hemşehrilerime seslenmenin aranızda bulunma imkanı bulduğum için mutluluk duyduğunu belirten Uysal, belediye başkan adayları ve partililerle istişarelerde bulundu.
Genel Başkan Uysal daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirerek Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kerim Kulalı ile Buldan Belediye Başkan Adayı Hayrettin Cilasun’a oy istedi.

BAŞKAN ŞEVİK’İ BELKÜM’DE ZİYARET ETTİ
DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i BELKÜM’deki makamında ziyaret etti. Genel Başkan Uysal ile bir süre sohbet eden Başkan Şevik, kendisine ilçenin geleneksel el dokuma ürünleri ile son dört yılın emeği olan “Osmanlı Arşivlerinde Buldan” kitabı ile kendi kitaplarını hediye etti. Genel Başkan Uysal, “Tarihi ilçemiz Buldan’da olmaktan dolayı mutluluğumu ifade etmek isterim. Ülkemizde önemi sektörlerden biri olan tekstil alanında Anadolu insanımızın nasıl bir alın teri döktüğü Buldan’daki gelişimin özetidir. Tarihi kimliği ve insanımızın üstün emekleriyle ve alın teriyle müstesna bir yerleşim alanı olan Buldan’ımızın daha büyük güzelliklere ulaşmasını temenni ediyorum. Bu şehre emeği geçen asil insanlara ve Buldanlı hemşehrilerime saygıyla selamlıyorum” dedi.

BELKÜM binasındaki Demokrat Parti kurucuları arasında yer alan ve genel başkanlığını yürüten Merhum Adnan Menderes’in fotoğrafının önünde poz veren Genel Başkan Uysal’a “Adnan Menderes’in Buldan’ın damadı olduğunu söyleyen Başkan Şevik, “Menderes Buldan’ımızın damadı. Evliyazadeler ailesinden Berrin Menderes ile evli olan Adnan Menderes, bir çok kez ilçemize ziyaret etmiş, Başkanlığı döneminde tamamlanarak hizmete giren Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirmiştir” dedi.
Başkan Şevik, DP Genel Başkanı Uysal’ı Buldan’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek ilçenin tarihi ve kültürel değerleriyle ilgili bilgi verdi. Uysal ve beraberindekiler, Başkan Şevik ile birlikte bölgeye örnek olan ve belediye tarafından restore edilerek müzeye dönüştürülen eski cezaevi koğuşları ile sağlıklaştırma ve restorasyon uygulaması gerçekleştirilen sokakları gezdi.