Müzik Kurslarına Yoğun İlgi
Mart 15, 2024
18 MART PROGRAMI
Mart 17, 2024

Bozbıyık, Şevik’e plak hediye etti

Şiir Otel Sahibi Bozbıyık, Başkan Şevik’e plak hediye etti
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i, Şiir Otelin Sahibi Esat Bozbıyık ile CHP Belediye Meclis Üyesi Yakup Erhan Türkmenoğlu BELKÜM’deki makamında ziyaret etti. Nazım Hikmet’in kendi sesinden şiirler plağı hediye etti. Başkan Şevik, nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek kitaplarını imzaladı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Şiir Otelin Sahibi Esat Bozbıyık ile CHP Belediye Meclis Üyesi Yakup Erhan Türkmenoğlu’yla BELKÜM’deki makamında bir araya geldi. Başkan Şevik ile bir süre sohbet eden Bozbıyık, Şiir Otelin konsepti ve düzenlenen etkinliklerle ilgili bilgi verdi. Bozbıyık, Başkan Şevik’e üzerinde “Şiir gibi bir yaşam dileriz” iyi dileklerinin yazılı olduğu Nazım Hikmet’in kendi sesinden şiir plağı hediye etti.

Necip Fazıl ve Nazım Hikmet’in Cumhuriyet tarihinin en büyük iki şairi olduğunu, eserlerini dinlemekten büyük keyif aldığını vurgulayan Başkan Şevik, Bozbıyık’ın hediyesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Kendisinin de bizzat içerisinde yer aldığı ve dört yıllık bir çalışmanın ürünü olan üç ciltlik “Osmanlı Arşivlerinde Buldan” kitabı ile kendi kitapları “Dünyayı Sarsan Salgınlar”, “İdealist Bir Cumhuriyet Hekimi: Dr. Behçet Uz”, “Dokumanın Başkenti Buldan” ile son kitabı “Buldan’a Dokunan Başkanlar” kitaplarını Bozbıyık için imzaladı.