Başkan Şevik’ten 18 Mart mesajı
Mart 17, 2024
Talat Tarakçı Parkı’nda Ramazan Nostaljisi
Mart 20, 2024

18 Mart Çanakkale Zaferi Törenle Kutlandı


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumunun ardından tören, şehitlik ziyareti ve Akın Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı ile devam etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törenlerin ilki Alanyazı Meydanı’nda gerçekleştirildi. Törene, Buldan Kaymakamı Turan Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Tokdemir, İlçe Emniyet Müdür Vekili İmdat Bayram, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Vural şehit ve gazi yakınları ile gaziler, CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Orpak, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Tören kapsamında Buldan Kaymakamı Turan Erdoğan, Belediye Başkan Yardımcısı Veli Tokdemir Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.
Çelenklerin sunulmasının ardından Alanyazı Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

ŞEHİTLİK ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma törenleri kapsamında şehitlik ziyareti gerçekleştirildi. Şehit Jandarma Komando Çavuş Tamer Çimencioğlu ile Şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Erkoç ve şehit polis memuru Ercan Yangöz’ün mezarı başına çiçek bırakılırken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için dualar edildi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri, saat 10.30’da İbrahim –Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip lisesi Salonu’nda, Akın Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan program ile devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma, şiirlerin okunması, Oratoryo gösterisi, Çanakkale Zaferi Sinevizyon gösterisi ve öğrenci korosu seslendirdiği Çanakkale Türküleri izleyenleri duygulandırdı.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 109.yıldönümü ve Şehitleri Anma Etkinliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar arası düzenlenen “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri” konulu resim, kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
Protokol ve davetliler daha sonra, İbrahim –Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Çanakkale Savaşı Resim Sergisi” ile Çanakkale şehitleri anısına yapılan şehitliği ziyaret etti.