Talat Tarakçı Parkı’nda Ramazan Nostaljisi
Mart 20, 2024
TAPULARI BAŞKAN ŞEVİK VERDİ
Mart 22, 2024

Başkan Şevik’ten Nevruz Bayramı Mesajı


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, baharın müjdecisi olan ve Türk dünyasının ortak bayramı özelliğine sahip 21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Nevruz ateşi, Türk Milletinin tarihten gelen barış ve huzura yaptığı bir çağrıdır” dedi.

Başkan Şevik mesajında, toprağın uyanışının, baharın gelişinin, kardeşliğin, dostluğun ve dayanışmanın sembolü olan ve geniş bir coğrafyada kutlanan Nevruz’un Türk milletinin bahar bayramı olduğunu vurguladı. Başkan Şevik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Nevruz, dili, dini, inancı, değer yapısı ne olursa olsun insanların el ele gönül gönüle coşku ve şenlik içinde kutlaması gereken tüm dünyaya sevgi, kardeşlik, barış, hoşgörü gibi değerlerin kıymetini hatırlatan önemli bir bayramdır. Nevruz ateşi de Türk Milletinin tarihten gelen barış ve huzura yaptığı bir çağrıdır.
Bu bilinçle sahip olduğumuz kültürel mirasın ve bu mirasın önemli bir parçası olan Nevruz kültürünün en iyi şekilde korunması ve yarınlara aktarılması konusunda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Nevruz, toplum hayatımızda bütünleştirici, fikirleri karşılıklı sevgi ve saygıyla kuvvetlendirme, dargınlıkları unutturarak insanları kardeşçe kucaklaştırma, geleneklerin, göreneklerin, inançların sergilendiği bir bayramdır. Nevruz, bütün bu güzel duygular yanında yeni ve umut dolu günleri, baharı, bolluk ve bereketi müjdeleyen bir bayram, bir şenlik günüdür.
Doğanın tüm renklerini ve güzelliklerini bize sunmaya başladığı bu bahar döneminin, tüm insanlara yaşama sevinci ve coşku getirmesi dileğiyle, tüm halkımızın Nevruz Bayramını kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum” dedi.