SAHNE SANATLARI KURSLARIMIZ BAŞLIYOR
Mart 23, 2024
Başkan Şevik, kitaplarını imzaladı
Mart 27, 2024

Öğrenciler hünerlerini sergiledi


Buldan Belediyesi tarafından hayata geçirilen Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler, düzenlenen etkinlikte hünerlerini sergiledi.

Buldan Belediyesi Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eşi Bahija Şevik,minik kızı Aygül Nur ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gamze Ordu, kursiyer eğitmenleri Naci Özkan, Meryem Merve Köse Hale Yorğun, kursiyerler ve velileri katıldı.
Dört Eylül Mahallesi Bağlayan Sokakta bulunan 120 yıllık binayı restore ederek Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Merkezi olarak öğrencilerin hizmetine sunan Buldan Belediyesi 10’larca kursiyere keman, piyano, gitar, bağlama gibi çok sayıda enstrüman eğitimi veriliyor. Ayrıca açılan resim, ebru, taş ve cam boyama kurslarıyla da genç yetenekleri keşfediyor, lise ve üniversitelerin güzel sanatlar bölümlerine yetenekli öğrencileri yetiştiriyor. Başkan Şevik, başvuruların alınmaya başlandığı Bale, Halk Oyunları ve Tiyatro kurslarının da açılacağının müjdesini verdi.

ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Merkezi öğrencileri, düzenlenen programda hünerlerini sergiledi. Keman, piyano, gitar ve bağlama eğitimi alan öğrencilerinin sergilediği performans, Başkan Şevik ile velilerin beğenisini topladı. Kısa sürede kendilerini geliştirerek performanslarıyla göz dolduran kursiyerlere tebrik eden Başkan Şevik, “Konservatuvar ve Kültür Merkezimiz kısa bir süre önce hizmete girmesine katılımın yoğun olması bizleri mutlu ediyor. Ayrıca öğrencilerimizin bugün sergilediği performansları ise bir harikaydı. Ben velilerimiz başta olmak üzere öğrencilerimize kurs eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. İlçe belediyeleri arasında bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadım bugün” dedi.

MİNİKLERİN RESİM SERGİSİ BÜYÜLEDİ
Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Evi’nde düzenlenen etkinlikte resim, ebru, taş ve cam boyama kurslarına devam eden 3’ü yetişkin 45 kursiyer, 6 aylık çalışmasını sergiledi. Resim öğretmeni Hale Yorğun eğitmenliğinde hazırlanan sergideki eserleri tek tek inceleyen Başkan Şevik, çalışmalarla ilgili bilgi aldı, kursiyerleri tebrik etti.
Miniklerin resim sergisi hafta sonuna kadar gezilebilecek.