Bozalan ve Karaköy ‘de Güvenlik Kamerası sistemi ile korunuyor.

Yaralı köpeğe, Buldan Belediyesi sahip çıktı
21/02/2021
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Belediye Başkanlarıyla da paylaştığı
23/02/2021

Bozalan ve Karaköy ‘de Güvenlik Kamerası sistemi ile korunuyor.

Buldan Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik hazırladığı mama ve su kaplamalarını, belirlenen besleme noktalarına yerleştirdi. Hayvanseverleri sevindiren bu çalışma, Antalya Hayvan Hakları Derneği’nin de takdirini kazandı.
Buldan Belediyesi’nce sokak hayvanları için konulan yemlerin yağmurdan ve güneşten korunması için özel yaptırılan beslenme ve su kapları, ilçe genelinde belirlenen noktalara yerleştirildi. Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ile Belediye ekipleri tarafından özenle yerleştirilen mama ve su kaplarının, sokak hayvanlarının doğal yaşam alanı olan sokaklarda aç kalmamaları için hayati önem taşıdığını söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Hayvanseverler ile yaptığımız görüşme sonucunda bu projeyi hayata geçirdik. Burada yapılan, sokaktaki hayvanlarımızın mama ve suya rahatlıkla ulaşabileceği, noktalar oluşturmak. Sokak hayvanlarımız bu noktalara gelip, daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda suyunu içip mamalarını yiyebilecek. Şimdilik 10 noktaya yerleştirdik. Bu sayı ileriki aylarda artacak” dedi.
Antalya Hayvan Hakları Derneği, sosyal medya hesabından yaptığı “Soğuk kış günlerinde sokak canlarını unutmayan Buldan Belediye Başkanı sayın Mustafa Fahri Şevik’e minnettarız” paylaşımı ile memnuniyetlerini dile getirirken Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Ayla Başbuğ ise “ Beslenme odakları, hem hayvanseverler hem de sokak hayvanları açısından çok önemli. Hayvanseverlerimiz, besleme yapabilecekleri noktaları bilecek, karnı acıkmış bir sokak hayvanı da nerde bir yemek bulabileceğini bilecek. O yüzden Buldan Belediyesi’nin sağlamış olduğu bu imkânlardan dolayı hem kendim, hem hayvan dostlarım hem de hayvanseverler adına teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Bir yerde güvenlik varsa, huzur vardır” anlayışıyla çalışmalarına devam ediyor. Buldan’ın Yenicekent, Bölmekaya, Kadıköy ve Beyler mahallelerinde kurulan güvenlik kamerası sistemi, Bozalan ve Karaköy mahallelerinde de hayata geçirildi. Bozalan ve Karaköy mahallelerinin de güvenlik kamerası sistemi ile korunduğunu belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “ Muhtarlarımızdan gelen talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın huzurunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla güvenlik kamerası uygulamasını genişletiyoruz. Daha önce Bölmekaya ,Yenicekent, Beyler, Kadıköy Mahallelerinin girişleri ile meydanlarına takılan güvenlik kamerası uygulaması, Bozalan ve Karaköy mahallelerinde de hayata geçirildi. Halkımızın güvenliğine çok önem veriyoruz. Bu kameraların kayda başlamasıyla birlikte caydırıcı özelliğinin de çok etkili olacağına inanıyorum. MOBESE kameralar Emniyet Müdürlüğümüze, Jandarma’ya ve bizlere oldukça yardımcı olacak. Bir yerde güvenlik varsa, huzur vardır. Biz de Buldan’da yaşayan hemşerilerimiz için huzur ortamı oluşturmak adına var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi.