Tarihi Caminin restorasyonu başladı
Eylül 13, 2022
İlköğretim haftası törenle kutlandı
Eylül 14, 2022

BULDAN’A 126 SOSYAL KONUT


Buldan’a yapılması planlanan 126 sosyal konut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 500 bin konut projesinin 2023 Ocak ayında inşaatına başlanması planlanan ilk etap konutlar arasında yer alıyor. Başvurular 14 Eylül-31 Ekim 2022 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu internet sitesi üzerinden yapılabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 81 ile yapılacak olan 500 bin konut projesi içerisinde Buldan’a yapılacak olan 126 sosyal konut da yer alıyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Buldan Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında ilçeye 126 konut, 1 cami, park ve dükkanlardan oluşan TOKİ konutları için başvuruların 14 Eylül 2022 Çarşamba günü başlıyor. Sadece e-Devlet’in www.turkiye.gov.tr/toki-konut-is-yeri-basvurusu internet sitesi üzerinden yapılabilecek başvurular 31 Ekim 2022 tarihinde sona erecek.
Buldan’a yapılması planlanan 126 TOKİ konutlarıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve TOKİ Başkanlığına yaptığımız ziyaretlerde 2. etap Sosyal Konut yapımı için söz almıştık. Çalışmaların en kısa zamanda başlayacak olması bizleri sevindirdi. Yeni Mahalle’de yapılacak sosyal konut projesi, 126 konut, 1 cami, park ve dükkanlardan oluşuyor.
Başkan Şevik, 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin sosyal konut projesi içerisinde yer alan 126 konutun, 2023 Ocak ayında başlanacak olmasının da sevindirici olduğunu söyledi.
2+1, 3+1 olarak inşa edilecek olan sosyal konutlardan yararlanmak isteyen Buldanlıların başvurularını bir an önce yapması gerektiğinin altını da çizen Başkan Şevik, “Başvurular e-devlet üzerinden veya Halk Bankası’ndan yapılabilecek. Hemşehrilerimizin bir an önce başvuruda bulunmalarını rica ediyorum. Buldanlı ihtiyaç sahibi ailelerimizi ev sahibi yapacak projede emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz ile il ve ilçe temsilcilerine teşekkür ederim” diye konuştu.