Başkan Şevik: Söz verdik, yapıyoruz
Ekim 21, 2022
Başkan Şevik, SKB toplantısına katıldı
Ekim 22, 2022

Tripolis’te incelemeler yapıldı


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, Müze Müdürü Nail Uyar ile birlikte, Tripolis Antik Kentinde incelemelerde bulundu. Kazı Başkanı Prof.Dr. Bahadır Duman, 2007 yılından beri devam eden kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol ve Müze Müdürü Nail Uyar, Tripolis Antik Kenti’ni ziyaret etti. 2007 yılından beri kazı çalışmalarına başkanlık eden Prof.Dr Bahadır Duman’dan kazı ile ilgili bilgi alan Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol ve Başkan Şevik, Kazı Evi’ni de ziyaret ederek, Tripolis’te yılın 12 ayı çalışmalarını sürdüren kazı ekibine iyi çalışmalar dilediler.
Tripolis Antik Kenti’nde devam eden kazılara belediye olarak destek verdiklerini vurgulayan Başkan Şevik, “Belediye olarak, ilçemizin, tarih, kültür ve eko turizmde yerini alması ve turizm pastasından yeterince pay alabilmesi için imkanlarımızı seferber ettik. Bir taraftan ilçe merkezinde tescilli yapılarımızı restore ederek ilçe turizmine kazandırılmasıyla çalışmalarımız devam ederken, diğer taraftan Tripolis Antik Kenti ile ilçemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını artırmak amacıyla Kral Yolu güzergahında çalışmalarımız sürüyor. Pamukkale’ye gelen turistleri, Laodikya’dan Tripolis’e, Tripolis’ten Buldan’a ve doğal güzelliği ile göz dolduran Süleymanlı Yayla Gölü’ne ulaştıracak tarihi Kral Yolu hattını yeniden canlandırmak istiyoruz. Yenicekent-Buldan hattında çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor” dedi.