“DAHA YAŞANILABİLİR BİR BULDAN İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Haziran 4, 2021
MOTORİZE GÜVEN VE HUZUR TİMİ KURULDU
Haziran 10, 2021

Başkan Şevik’in Yenicekent’e vefası

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in, Yenicekent Mahallesi’nde başlattığı hizmetler devam ediyor. Belediye başkanı olarak Yenicekent’e iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız ile trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Personeli Muhammed Tırman’ın adı parkta yaşayacak. Başkan Şevik’in talimatlarıyla parkların girişine dikilen “Mehmet Yıldız Çocuk Parkı” ve “M. Tırman Çocuk Parkı” yazılı tabelalar, Yenicekentlileri gururlandırdı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yıllardır belediye hizmetinden yoksun Yenicekent’te yaptığı çalışmalarla mahalle sakinlerinin de takdirini kazandı. Öncelikle eskiyen yıkılmaya yüz tutmuş dükkanları yenileyerek Yenicetent’in çehresini güzelleştiren Başkan Şevik, Cumhuriyet Parkı ve Festival alanında başlatılan peyzaj çalışmaları devam ederken, atıl durumdaki parkları yeniden düzenleyerek, mahalle sakinlerinin hizmetine sundu.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANININ İSMİ PARKTA YAŞAYACAK
Başkan Şevik, Yenicekent’e belediye başkanı olarak 10 yıl hizmet eden merhum Mehmet Yıldız ile 2004 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden belediye personeli Muhammed Tırman’ın adının verildiği Çocuk Parkı’nı yeniden düzenledi. İsim tabelalarının da yerleştirerek vefa örneği sergileyen Başkan Şevik, “Her iki parkımız bakımsızlıktan mahalle sakinlerinin hurdalığı haline gelmişti. Çocuk oyun grupları kırılmış kullanılmaz haldeydi. Buralarını yeniden düzenliyoruz. Çocuk oyun gruplarını yenilerek, çocuklarımız için daha sağlıklı ve güvenli hale getirildik. Ayrıca, yetişkinlerin de sosyal yaşantısını hareketlendirmek amacıyla fitness aletleri yerleştirdik” dedi.

YILDIZ AİLESİNİN GURUR GÜNÜ
Büyükşehir Yasası’yla belde statüsünden Buldan’ın Mahallesi’ne dönüşen Yenicekent’e belediye başkanı olarak iki dönem hizmet eden merhum Mehmet Yıldız’ın oğlu Hasan Hüseyin Yıldız, babasının adın verildiği parkta yapılan düzenlemeleri duygulu gözlerle izledi. Babasının adının parkta yaşatılacak olmasının kendilerini oldukça gururlandırdığını söyleyen Hasan Hüseyin Yıldız, “Babam Yenicekent’e iki dönem hizmet etti, Emeği çoktur. Ben Başkanımız Mustafa Şevik ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.