Emekli Gardiyandan, Başkan Şevik’e teşekkür
Temmuz 26, 2021
Belediyemiz, Festival Hazırlıklarını Tamamladı
Temmuz 29, 2021

Dokuma Pazarı Sokağı Yeniden Canlanacak

Buldan’ın Tarihi Dokuma Pazarı Sokağı’nda incelemelerde bulunan Başkan Şevik, berber koltuğuna oturdu tıraş oldu

TARİHİ SOKAĞI YENİDEN CANLANDIRACAĞIZ
Buldan’ın tarihi Dokuma Pazarı sokağında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Dokuma pazarı sokağındaki sıralı dükkanların yeniden açılması için çalıştıklarını söyledi. “Dokuma Pazarı Sokağı eski hareketli günlerine yeniden kavuşacak” diyen Başkan Şevik, tarihi sokaktaki berber salonunda tıraşını oldu, esnafa hayırlı işler diledi.

Bir dönem haftanın iki günü kurulan pazarı ile bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden olan Buldan’ın tarihi Dokuma Pazarı Sokağı’nı yeniden canlandırmak için çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, sokakta incemelerde bulundu, esnafı ziyaret etti. 2011 yılında Buldan’ın ilk restore edilen sokaklarından biri olan Dokuma Pazarı Sokağı’nın yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, sokak üzerinde bulunan ve aynı dönem restore edilen sıralı dükkanları da yeniden hizmete açılacağını söyledi.
Başkan Şevik, “Yaklaşık 80-90 yıl önce ilçemizin Dokuma Pazarı Sokağı ile Çarşı Sokakta haftanın iki günü pazar kurulurdu. İstanbul, İzmir, Bursa gibi illerden buraya alışveriş için gelirlerdi. Belediye olarak burasını yeniden canlandırmak istiyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan tarihi Dokuma Pazarı Sokağını, Buldan’ın yöresel ürünlerinin, geleneksel el dokuması ile organik tarım ürünlerimizin sergilendiği, tanıtıldığı ve pazarlandığı turisttik mekanlar haline getirmek istiyoruz” dedi.

Dokuma Pazarı Sokağı’nda berber salonu işleten Abdullah Keskin’e hayırlı işler dileyen Başkan Şevik, burada tıraşını oldu, pandemi sürecinde zor bir dönemden geçen esnafa da destek verdi.