Belediye personeline KVKK eğitimi verildi
Ocak 17, 2022
Ekiplerimiz, sokak hayvanlarını besledi
Ocak 24, 2022

Belediyemizden larva ilaçlaması


Buldan Belediyesi, haşere ile mücadele kapsamında ilçe genelinde kanallarda, dere yataklarında ve su birikintilerin olduğu alanlarda sisleme yöntemi ile larva ilaçlaması çalışmalarına devam ediyor.

Buldan Belediyesi haşereyle mücadelede önemli bir yer tutan larva mücadelesi çalışmalarına devam ediyor. Yaz dönemi sivrisinek, karasinek ve zararlı haşerelerle mücadelede larva dönemi olması nedeniyle Buldan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçe genelinde ilaçlama çalışmaları başlatıldı. Çalışmalar kapsamında yağmur suyu drenaj kanalları, dere yatakları ile su birikintilerinin olduğu alanlarda sisleme yöntemi ile ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Buldan’ın tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleriyle bir turizm kenti olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, halkın ve turistlerin rahat bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla larva ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını açıkladı. Başkan Şevik, “Haşereye yumurtlama döneminde müdahale edebilmek için öncelikli olarak larva mücadelesi yapıyoruz. Çünkü bu mücadele, haşereyle etkin mücadelenin temelini teşkil etmektedir. Bu maksatla haşerelerin üreme alanları olan su kanalları, dere yatakları su birikintileri, organik atıkların bulunduğu yerler, çöp konteynerleri gibi alanlar ekiplerimizce ilaçlanmaktadır. Bu çalışma gayet çevreci bir çalışma olup haşerelerin uçkun dönemine geçmeden ve halkımıza rahatsızlık vermeden kaynağında üremesini engellemeye yöneliktir. Çalışmalarımız devam edecek” dedi.