Buldan, Bölgenin Turizm Merkezi olacak
Nisan 15, 2022
Başkan Şevik’ten 23 Nisan mesajı
Nisan 23, 2022

Buldan’a doğal arıtma tesisi kuruluyor


Buldan Belediyesi Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Niyazi Türlü ile Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Mustak, Yeni Mahallede kurulması planlanan Doğal Arıtma Tesisi alanında incelemelerde bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ), Buldan’a atık su arıtma tesisi kuracak. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, DESKİ Genel Müdürü Niyazi Türlü ile Belediye Meclis üyesi Mustafa Mustak, Yeni Mahallesinde yapılması planlanan Doğal Arıtma Tesisi alanında incelemelerde bulundu.

ATIK SU SORUNU TARİHE KARIŞACAK
Atık su arıtma yatırımıyla ilgiyi bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe nüfusunun artmasıyla birlikte Doğan Mahallesi’nde bulunan arıtma tesisinin yeterli gelmediğini belirterek, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılması planlanan doğal arıtma tesisi ile ilçemizin atık su sorunu çözümlenmiş olacak. Önümüzdeki hafta içerisinde inşaatına başlanacak olan arıtma tesisi ile Buldan’ın atık suyu, tarımsal sulama kriterlerinde arıtılarak bir potansiyele dönüşecek ve tarımsal sulamada kullanılabilecek” dedi.