“Tarih ile modern yapıyı buluşturuyoruz”
Mayıs 20, 2022
Buldanlılar, Yıldızdoğan ile coştu
Mayıs 21, 2022

PAÜ’de Buldan Yemeklerini tattılar

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen “Lezzet Festival alanında kurulan stantları gezen katılımcılar, Buldan’ın yöresel yiyecekleri tatma fırsatı buldu.
Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin, Denizli Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği “Lezzet Festivali’nde Buldan Belediyesi BELKÜM Kadın Kooperatifi üyeleri açtığı stantta, ilçenin lezzetlerini tanıttı.

PAÜ Gölbahçe Alanı’nda ilçelerin yöresel lezzetlerinin tanıtıldığı stantları PAÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kutluhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve protokol üyeleriyle birlikte gezen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, BELKÜM Kadın Kooperatifi standında ilçenin yöresel yemeklerini tanıttı, misafirlerini kendi elleriyle hazırlayıp ikram etti.

Lezzet Festivaline katılan davetlilerin Buldan’ın yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulduğunu söyleyen Başkan Şevik, tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle yeril ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Buldan’ın, yöresel mutfağı ile de tanındığını belirtti. Başkan Şevik, Buldan’ın gastronomi turizminde de adından söz ettirdiğini vurguladı.