Yayla Mahallemize kantar yapılıyor
Temmuz 20, 2022
Başkan Şevik oğlunu evlendirdi.
Ağustos 1, 2022

Buldanlı çocuklar eğlenerek öğreniyor


Buldan Belediyesinin çocuklar için hazırladığı Yaz Okulu, dolu dolu geçiyor. Yaz Okulu’na katılan çocuklar atölye çalışmaları kapsamında, taş baskı, ebru, keçe, seramik, bilim, takı tasarım gibi farklı deneyimler kazanırken, kukla, sihirbaz gösterileri ve sokak oyunları gibi etkinliklerle de eğlenceli bir yaz tatili geçiriyor. Ayrıca belediye bünyesinde açılan bağlama ve gitar kursunu ziyaret eden Başkan Şevik, öğrencilerle sohbet etti.

Buldan Belediyesinin, Profilo Çeşnişahene Anadolu lezzetleri işbirliği ile düzenlenen Yaz Okulu etkinlikleri devam ediyor. Çarşamba ve Perşembe olmak üzere haftanın iki günü saat 17.00 ile 19.00 arası Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen Yaz Okulu’nda çocuklar eğlenerek öğrenmenin tadını çıkarıyor.

Ebru, taş baskı, keçe, seramik, bilim, takı tasarımı gibi atölye çalışmalarında farklı deneyimler kazanan öğrenciler, sihirbaz ve kukla gösterileri, mini golf, geleneksel sokak oyunları, çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eğlenceli bir yaz tatili geçiriyor.
Öte yandan devam eden ücretsiz bağlama ve gitar kursunu ziyaret eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, öğrencilerle sohbet etti. Yorucu bir eğitim-öğretim yılının ardından çocukların yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmeleri amacıyla ‘Yaz Okulu” etkinlikleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Şevik,” Çocuklarımızın eğlenerek öğrenebilecekleri, farklı deneyimler kazanabilecekleri atölye çalışmalarımız mevcut. Ayrıca çocukların eğlenceli vakit geçirmesi için kukla ve sihirbaz gösterileri, çocuk tiyatrosu gibi etkinlikler de yer alıyor. Yorucu bir eğitim sürecinden geçen öğrencileri biraz olsun dinlendirmek, kültürel, sanatsal, sportif yönlerini geliştirici aktivitelere yönlendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz Yaz Okulu’na ilginin yoğun olması bizleri mutlu etti” dedi.

Başkan Şevik, talep olması halinde ücretsiz müzik, karate ve Kick boks kurslarının 2022-2023 eğitim öğretim döneminde de devam edeceğini belirtirken,3 Temmuz’da başlayan Yaz Okulu etkinliklerinin 10 Eylül’de sona ereceğini açıkladı.