Boğazçiftlik’e sosyal tesis
Aralık 20, 2022
Yılmaz’dan ilk ziyaret Buldan’a
Aralık 24, 2022

Bozalan’a ikinci sosyal tesis


Belediye Başkanımız Mustafa Şevik’in “Her Mahalleye Bir Sosyal Tesis” projesi kapsamında Bozalan Mahallesi’ne ikinci sosyal tesis yapılıyor. Atıl durumdaki okul binası ve bahçesini yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine sunmak için başlatılan sosyal tesis çalışmaları devam ederken, mahallede ikinci sosyal tesisin temeli atıldı. Ayrıca mahalleye kurulacak kantar ile çiftçilerin hasat dönemindeki en önemli ihtiyaçlarından biri olan tartı sorunu da çözülmüş olacak.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Her Mahalleye Bir Sosyal tesis” projesi kapsamında 13 mahallede başlattığı sosyal tesis çalışmaları hızla devam ediyor. Mahallelerde atıl durumdaki okul binası ve bahçelerini sosyal tesis olarak yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine sunacak olan Başkan Şevik, bu kapsamda Bozalan Mahallesi’nde ilkokul binasını aşevi olarak yeniden düzenledi. Bahçesinde vatandaşların düğün, sünnet ve mevlit gibi merasimlerini yapabileceği yarı kapalı sosyal tesis çalışması hızla devam ederken, Bozalan’da ikinci bir sosyal tesis için çalışma başlatıldı. Başkan Şevik, “ Bozalanlı hemşehrilerimizin talebi doğrultusunda mahallemize ikinci bir sosyal tesis yapıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.
ÇİFTÇİYE ÜCRETSİZ KANTAR HİZMETİ
Bozalan’ın geçim kaynağını kekik, tütün üzüm başta olmak üzere tarım oluşturduğunu dikkat çeken Başkan Şevik,”Bozalan’a kurulacak kantar ile çiftçilerimizin hasat dönemindeki en önemli ihtiyaçlarından biri olan tartı sorununu da çözmüş olacağız. Kuracağımız kantardan çiftçilerimiz ücretsiz olarak yararlanabilecek. Çiftçilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.