Buldan TOKİ Konutları ihaleye çıkıyor
Ocak 6, 2023
Şevik’ten üyelere yeni yıl hediyesi
Ocak 6, 2023

100 MUHTARLIK BİNASINDAN BİRİ BULDAN’A


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 30 büyükşehirde yapılacak olan 100 muhtar hizmet binası projesi kapsamında Buldan’a yapılacak olan Yenimahalle Muhtarlık binasının temeli atıldı. Başkan Şevik, Buldan Belediyesi tarafından tahsis edilen Recep Abalı Parkı içerisinde inşaatına başlanan Yeni Mahalle Muhtarlık Hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 büyükşehirde yapılacak 100 muhtarlık hizmet binası projesi kapsamında Denizli’ye verilen iki muhtarlık binasından biri, Buldan Yenimahalle’ye yapılıyor. Buldan Belediyesi tarafından tahsis edilen Recep Abalı Parkı içerisinde temeli atılan Yenimahalle Muhtarlık Hizmet Binası’nın hayırlı olması temennisinde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Muhtarlarımız, halkımıza daha iyi hizmet edebilmeleri için hizmetin en iyisine hak ediyor. Bizler de yerel yöneticiler olarak, belediye olarak bizim de mahallelerdeki ilk gözümüz, kulağımız, ayağımız, sözümüz ve mahallelerimizle ilgili bize sorunları ilk talep eden, sonra takip eden ve sonuçlandıran, bizim çalışma arkadaşlarımızdır. Muhtarlık hizmet makamıdır. Bu kapsamda Yeni Mahalle Muhtarlık binası için imkanlarımız dahilinde destek olduk ve hizmet binası yerini tahsis ettik. Artık Yenimahalle Muhtarımız Saliha Seyrek hanımefendi de vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinleyebileceği, onları ağırlayabileceği bir hizmet binasına kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi.

Kadın muhtarlara öncelik verildiği proje kapsamında Yenimahalle’ye yapılacak olan muhtarlık binasından dolayı memnuniyetini dile getiren Muhtar Saliha Seyrek, “Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyebileceğimiz bir hizmet binasına ihtiyacımız vardı. Belediye Başkanımız Mustafa Şevik’in destekleriyle, Cumhurbaşkanımızın 100 muhtarlık binası projesi kapsamında Denizli’ye yapılacak olan iki muhtarlık binasından biri Buldan Yenimahalle’mize yapılıyor. Yenimahalle sakinlerine artık daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebileceğiz. Teşekkür ederim” diye konuştu.