BAŞKAN ŞEVİK’TEN YOĞUN HAFTA SONU MESAİSİ
Haziran 24, 2023
İlaçlama çalışmaları hız kazandı
Haziran 26, 2023

Kurban Bayramı Hazırlıkları sürüyor


Buldan Belediyesi tüm birimleriyle Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Buldanlıların bayramlarını en güzel şekilde geçirebilmesi için çalışmalarını sürdüren Belediye ekipleri, park, bahçe ve refüj gibi alanların yanı sıra vatandaşların bayram boyunca gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretleri için yol güzergahında kuru otları temizledi, ağaçların bakımını gerçekleştirdi.

Buldan Belediyesi, Buldanlıların sağlıklı ve hijyenik ortamda kurban vecibelerini yerine getirmeleri için günler öncesinden hazırlıklara başladı. 9 günlük bayram tatili süresince tüm ekiplerin görevlerinin başında olacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye olarak bayrama hazır olduklarını söyledi.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, park, bahçe ve refüj gibi alanların yanı sıra vatandaşların bayram boyunca gerçekleştirecekleri mezarlık ziyaretleri için yol güzergahında temizlik çalışması yaptı. Başkan Şevik, vatandaşların bayramlarını ferah bir ortamda geçirmeleri için, mezarlık yolu güzergahı ile park, bahçe ve refüjlerde budama, bakım ve temizlik çalışması gerçekleştirildiğini belirtti. Başkan Şevik, çalışmaların bayram süresince devam edeceğini vurguladı.

Başkan Şevik, ayrıca Kurban Bayramı’nda 27 Haziran Salı (arefe) günü mezarlığa ücretsiz ulaşım da sağlayacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın kaybettikleri yakınlarını ziyaret etmeleri için servislerimiz arefe günü sabah saatlerinden itibaren Alanyazı Meydanı’ndan kaldırılacaktır” diye konuştu.

Camiler titizlikle temizleniyor
Vatandaşların ibadetlerini gönül rahatlığıyla ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirmesi için çalışan Buldan Belediyesi, camileri de titizlikle temizliyor. Başkan Şevik, belediye bünyesinde oluşturdukları “Sosyal Hizmet” ekiplerinin ilçe genelindeki tüm camilerde temizlik faaliyetlerini sürdürdüğünü açıkladı.

“Vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için çalışmalarımız devam ediyor”
Kurban Bayramı arefesinde hizmetlerin artırıldığını ifade eden Başkan Şevik, “Kurban Bayramı arefesinde hayvan satış yerleri ve çevresi, çöp konteynerleri ve rögarlar ile halkımızın yoğunlukla kullandığı yerlerde, karasinek ve haşerelere karşı ilaçlama ve dezenfeksiyon işleri devam ediyor” dedi.