Buldan Belediyesinin ev sahipliği yaptığı EKO-Turizm Eğitimleri gerçekleşti.
Temmuz 12, 2023
15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Temmuz 15, 2023

BAŞKAN ŞEVİK’TEN 15 TEMMUZ MESAJI

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 15 Temmuz 2016 gecesinin uzun asırlar boyunca milli hafızalardan çıkmayacak vahim hadiselere, vahşet dolu teşebbüs ve tertiplere sahne olduğunu belirterek, “Ancak o gece bir şeyi daha çok iyi anladık. Türkiye bayrağı, vatanı, devlet ve milletiyle tektir, bölünemez ve geçilemez” dedi.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şevik mesajında 7 yıl önce, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine sirayet etmiş ipotek ve icazet altındaki dar bir kadronun devleti işgal, iç barış ve huzur ortamını imha etmek için harekete geçtiğini ifade ederek, 15 Temmuz’da Fetullahçı Terör Örgütünün zalimlerin tetikçiliğini alenen üstlenip cani ve hain yüzünü hayasız ve hunhar şekilde gösterdiğini vurguladı.
Zorlu bir coğrafyada yaşanıldığının malum ve mazbut bir gerçek olduğunu belirten Şevik, şöyle devam etti:
“15 Temmuz, her şeyden önce terörist darbe kalkışmasıdır. 15 Temmuz’da darbe kisveli işgal girişimine direnen büyük Türk milleti, destan destan büyümüş, bağımsızlık onuruna, bekasına ve kutlu varlığına şehadeti göze alarak leke düşürmemiştir. Darbecilerin gasp ettiği tanklar altında ezilseler de teslim olmayan, korsan savaş uçaklarının sortileri ve sonik patlamalarına boyun eğmeyen, helikopterlerden açılan ateşlere hedef olsa da korkmayan, meydanlarda, yollarda, köprülerde direne direne devleşen aziz millet evlatlarıyla ne kadar övünsek azdır.”
Şevik, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün kıyamete kadar baki kalacağını, bu konuda aziz milletin her şeyi göze alacağını belirterek, 15 Temmuz şehidi 251 vatan evladına, terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilere sağlık, sıhhat ve uzun bir ömür diledi.