Başkan Şevik’ten gençlere müjde
Ağustos 26, 2023
MHP Buldan İlçe Kongresi yapıldı
Ağustos 28, 2023

Can dostlar yeni yuvalarına kavuşuyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, sahipsiz sokak canları için bölgenin en doğal tesislerinden birini kazandırdı. Buldan Belediyesi Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanesi 29 Ekim’de sevimli dostlarını ağırlamaya başlayacak.

Buldan Belediyesi tarafından Yeni Mahalle’ye yapılan ve bölgenin en doğal barınağı olan Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanesi, Cumhuriyetin İlanının 100.yıl etkinlikleri kapsamında 29 Ekim’de açılışı gerçekleştirilecek.

BÖLGENİN EN DOĞAL BARINAĞI
Mevcut barınağın sokak canları için oldukça sağlıksız olduğunu dikkat çeken Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Mevcut barınak konumu itibariyle yazın çok sıcak, kışın ise çok soğuk oluyordu. Barınağımızda misafir ettiğimiz can dostlarımız için oldukça sağlıksız idi. Ayrıca yol kenarında olması nedeniyle can güvenlikleri de sağlanamıyordu. Yeni barınağımız ağaçların arasında oldukça geniş bir alan. Doğal malzemelerden yapılan kedi ve köpek kulübeleri ile hasta ve yaralı can dostlarımızın bakımının yapılacağı klinikten oluşuyor. Ayrıca, serbest dolaşım alanının da bulunduğu yeni barınağımız, can dostlarımız için oldukça sağlıklı bir ortam sunacak. Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanemizi Cumhuriyetin İlanının 100.yılını kutladığımız 29 Ekim’de hizmete girecek, misafirlerini ağırlamaya başlayacak” dedi.

CAN DOSTLAR MİSAFİRHANESİ
Can dostların bakım ve tedavilerini yaparak, daha rahat yaşamaların sağlanacağı Buldan Belediyesi Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanesi’nde esas olanın can dostların kalıcı bir yuvaya sahip olmaları olduğunu dikkat çeken Başkan Şevik,”Buldanlı vatandaşlarımız buraya çok rahatlıkla gelip ziyaret edebilecekler. Bizim asıl gayemiz, can dostlarımıza kalıcı sıcak bir yuvaya kavuşturmak olacak” diye konuştu.

Cumhuriyetin İlanının 100.yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandıklarını da vurgulayan Başkan Şevik, 100.yıl etkinlikleri kapsamında belediyenin önemli yatırımlarının da açılışını gerçekleştireceklerini hatırlatarak, 29 Ekim’de Buldan Belediyesi Can Dostlar Kedi ve Köpek Misafirhanesi ile birlikte Alparslan Türkeş Parkı ve Dr. Behçet Uz Konuk evini de hizmete açacaklarını açıkladı.