Tüm hemşehrilerimiz davetlidir
Ekim 13, 2023
Gençlerden Başkan Şevik’e teşekkür ziyareti
Ekim 16, 2023

Turizm akademisyenleri Buldan’ı gezdi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kutluhan, Cumhuriyetimizin 100. yılında 23. Ulusal Turizm Kongresi’ne verdiği desteklerden dolayı Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e plaket vererek teşekkür etti. Kongreye katılan turizm akademisyenleri ise Buldan’ı ziyaret ederek ilçenin tarihi ve kültürel değerlerinde yerinde görme imkanı buldu.

Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi ev sahipliğinde, Denizli Valiliği, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Buldan Belediyesi katkılarıyla düzenlenen Cumhuriyetimizin 100. yılında 23. Ulusal Turizm Kongresi’ne katılan turizm akademisyenleri Buldan’ı ziyaret etti.
Turizm Fakültesi-Gastronomi ve Mutfak Sanatları Uluslararası İlişkiler Bölüm Koordinatörü Doç. Dr. Ümmühan Bayram eşliğinde ilk olarak Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’ni ziyaret eden Turizm Akademisyenleri, ilçenin geleneksel el dokumasının dünü ve bugününün sergilendiği ve restorasyonu ile Bölgenin ilk örneklerinden olan eski cezaevi koğuşlarını gezdi. Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol, ilçenin geleneksel dokuması, kültür mirası yapıları ve turizm değerlerinin yanı sıra belediye tarafından yürütülen restorasyon uygulamaları ve turizm yatırımlarıyla ilgili bilgi verdiği akademisyenler, daha sonra ilçede 1926-1930 ile 1934 – 1938 dönemlerinde belediye başkanlığı yapan Talat Tarakçı Konağını ziyaret etti. Buldan Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulaması gerçekleştirilen tescilli sokaklarını gezen turizm akademisyenlerine, ilçenin meşhur lezzetlerinden otlu pide ve simit ikram edildi.
PAÜ Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kutluhan, Ana teması “Turizm Eğitimi” olarak belirlenen Cumhuriyetimizin 100. yılında 23. Ulusal Turizm Kongresi’ne katkılarından dolayı Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e plaket vererek teşekkür etti.
Teşekkür plaketi ile kendisini onurlandıran PAÜ Rektörü Prof.Dr. Kutluhan ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Serkan Bertan’a teşekkür eden Başkan Şevik, “ Böyle bir kongrenin PAÜ’nün ev sahipliğinde Denizli’de düzenleniyor olması Denizli ve Bölge turizminin gelişmesi açısından oldukça önemli. Buldan Belediyesi olarak ilçemizin ve Denizli’mizin turizmine katkı sağlayacak her türlü etkinliğe, çalışmaya destek vermeye hazırız” diye konuştu.