Başkan Şevik,engelleri kaldırıyoruz
Aralık 2, 2023
Aydın Milletvekili Özmen, Şevik’i ziyaret etti
Aralık 4, 2023

“10 okula10 kitaplık”projesi devam ediyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in “Okula 10 Kitaplık” projesi kapsamında Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu’na iki adet kitaplık yapılıyor. MYO Müdürü Prof. Dr. Yıldıray Turhan ile bir süre görüşen Başkan Şevik, kitaplık yapılacak alanlarda incelemelerde bulunarak hazırlıklar için ekiplerine talimat verdi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Başkan Yardımcısı AK Parti Meclis Üyesi Veli Tokdemir ile Belediye Bilgi İşlem Müdürü Murat Ural ile birlikte PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof.Dr. Yıldıray Turhan’ı ziyaret etti. Meslek Yüksek Okulu’nun talebi üzerine, iki adet kitaplık yapılması için ilgili birim müdürlerine talimat veren Başkan Şevik, çocuk ve gençlerin iyi yetişmesinin yanı sıra akademik hayatlarına katkı sunacak “10 Okula 10 Kitaplık” projesinin devam ettiğini açıkladı. Kitaplığı bulunan okullara ise kitap desteğinin de sağlandığını açıklayan Başkan Şevik, “İlk kitaplığımızı Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde oluşturduk. İkincisini ise Buldan MYO’ya yapıyoruz. Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Yıldıray Turhan ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde iki adet kitaplık yapılması için karar aldık. Kitaplık için yer tespiti yaptık. En kısa zamanda iki adet kitaplığı gençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

KİTAPLIĞI OLMAYAN OKUL KALMAYACAK
Proje ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “ 10 Okula 10 Kitaplık” projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Çocuklarımızı okumaya teşvik etmek, internet ortamından uzaklaşmak ve okul başarılarını katkı sağlamak amacıyla hazırladığımız ‘10 Okula 10 Kitaplık’ projemizin 2.sini gerçekleştiriyoruz. Kitaplığı olmayan okullarımıza kitap ve kitaplık desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.