15 Mayıs Denizli’nin Gurur Günü Kutlu Olsun
Mayıs 14, 2022
19 Mayıs, Gençlik Konseri ile kutlanacak
Mayıs 17, 2022

Başkan Şevik, MHP’nin kurmaylarını ağırladı

MHP Adım Adım 2023 Toplantısı Buldan’da yapıldı

MHP lideri Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatılan “Adım Adım 2023, ilçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı Buldan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen Buldan-Babadağ ortak toplantısında, 2023 hedeflerinin konuşuldu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP),“Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’’nın Denizli’de 2. turunu tamamladı. Denizli’de 3 gün devam eden 2.tur toplantıları MHP Kurmaylarının katılımlarıyla Çivril, Pamukkale, Acıpayam, Beyağaç’ın ardından Buldan’da gerçekleştirildi.

Buldan-Babadağ MHP Adım Adım 2023; Anlatma ve Aydınlatma toplantısına Buldan Belediyesi ev sahipliği yaptı. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıya, TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MYK Üyesi Volkan Dudu ile MYK Üyesi Ali Uçak, İl Başkanı Yusuf Garip, Buldan Belediye Başkan Mustafa Şevik ile Buldan MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, Babadağ MHP İlçe Başkanı Seyit Karademir, BBP Buldan İlçe Başkanı Fevzi Mercan, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
MHP’nin Kurmayları, toplantı öncesi Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i makamında ziyaret etti.

Buldan’ın tarihi, kültürü ve doğal güzellikleriyle ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Buldan, Selçuklu ve Osmanlı ilçesi olarak hep işlev görmüş. Osmanoğulları, henüz Bursa’ya yerleşmeden Germiyanoğullarının aracılığı ile Buldan’dan kumaş temin etmiş, Osmanlı Devletinin kuruluşundan sonra da sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmı Buldan’dan sağlanmıştır. Ertuğrul Gazi’nin içliği, Barbaros’un şalı, Padişah Genç Osman’ın gömleği Buldan’ da dokunmuştur. Ayrıca tarihi ticaret hat üzerinde bulunan Buldan, canlı kalmıştır” dedi.

Belediyenin sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmaları konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Şevik, “Buldan’da, 32 sokağımız var koruma altına alınan ve 250’in üzerinde evimiz mevcut. Birer birer restore etmeye başladık. Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin destekleri ve belediyemizin imkanlarıyla restorasyon çalışmalarımız hızla ilerliyor. Tescilli evlerimizin bir Altındağ, Beypazarı, Safranbolu ve Odunpazarı evlerinden farklı işlevleri var. İki katlı, cumbalı Buldan evlerinin alt katı dokuma atölyesi, üst katları ise yaşam alanı olarak kullanılmış, her biri atölye tarzı evlerdir. Ayrıca, Buldanlı hemşehrilerimiz evlerini boşaltmamış, hala kültür mirası evlerde yaşamlarını sürdürmektedirler. 2007 yılında başlattığımız ‘içindeki insan unsuruyla koruma modelimiz tuttu. Artık Buldan halkına da mal oldu. Önceden evlerini tescillenmesinden korkan vatandaşlarımız şimdi kendi istiyor koruma altına alınmasını. Buldan, bir Safranbolu, Beypazarı’nın 30-40 yıl içinde geldiği noktaya biz 15 yılda geldik. Tahmin ediyorum bir 5-10 yıl sonra Türkiye’nin hem ulusal hem deuluslararası alanda çok tanınmış kadim ilçelerinden olacak. Böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmak büyük bir şeref ve mutluluk verici” diye konuştu.

“BULDAN EHİL VE DOĞRU ELLERDE”
Başkan Mustafa Şevik’in makamında şeref defterini imzalayan TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, “Adım Adım 2023; Anlatma ve Aydınlatma toplantıları kapsamında bugün, MYK Üyelerimiz Özgür Bayraktar, Volkan Dudu ve MYK Üyesi Ali Uçak ile birlikte kadim ilçemiz Buldan’a uğradık. Buldan’ın ne kadar ehil ve doğru ellerde olduğunu Sayın Belediye Başkanımızın şahsında gördük. Denizli İl teşkilatımızın dinamik hareketliliğinin Buldan’a da sirayet ettiğini gördük. Bu enerji bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Sayın Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz” diye yazdı.

Başkan Şevik, TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal ile MYK üyeleri Özgür Bayraktar’a, Volkan Dudu ve Ali Uçak’a içerisinde Buldan’ın geleneksel el dokuması ürünlerinin bulunduğu sandık hediye etti.

“ŞER ODAKLARA HAK ETTİKLERİ DERSİ VERECEĞİZ”
Daha sonra Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen “MHP Adım Adım 2023; Anlatma ve Aydınlatma” toplantısına geçen MHP’nin kurmayları, yaklaşan seçim öncesi Cumhur İttifakının Milli Bekaya verdiği önemi, Türkiye’nin nasıl tehlikelerle karşı karşıya olduğunu ve bu mücadelenin sadece Cumhur İttifakı ile çözüme kavuşacağını anlattılar. 2023 hedeflerini partililerle paylaştılar.
Konuşmasında Cumhur İttifakı’nın 15 Temmuz akşamı milletin iradesiyle kurulduğunu vurgulayan TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal, ”Cumhur İttifakı 15 Temmuz akşamı kuruldu. Millet tarafından kuruldu.Ama bunu kurumsal hale getiren Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ne yaptılar bu sistem böyle yürümez diyerek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiler. Bunu söylemek yetmezdi. Referanduma gitmek gerekti. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilk karşıçıkanlar kimler oldu? Cumhuriyet Halk Partililer. Şimdi karşı oldukları sistemin nimetlerinden faydalanmaya başladılar. Şimdi Seçim Kanunu değişikliğinde de ilk karşımıza çıkan onlar oldu. Kim oldu, CHP’liler oldu, biz ‘İP’ diyoruz İYİ Partililer oldu, HDP ve onların işbirlikçileri. Biz HDP ile işbirliği yapıyorsunuz dediğimizde inkar ediyorlardı. Ama 6’lı masanın hazırladığı ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi’ kitapçığında açıkça söylüyorlar HDP’yi yok sayamayacaklarını. Bizim bir şey söylememize gerek var mı? Yok” diye konuştu.

Türkiye’nin kendi silahını yapan, kendi motorunu, kendi gemilerini yapan, kendi savaş uçağını yapmak üzere olan bir ülke haline geldiğini söyleyen Haberal, “Türkiye bu güce, Cumhur İttifakı sayesinde geldi. Bayrağımızı tartıştırmadık, Başkentimizi tartıştırmadık, dilimizi tartıştırmadık, üniter yapımızı koruduk. En nihayetinde sizden aldığımız güçle bu günlere geldik. İnşallah 2023 Cumhuriyetimizin 100.yılında da sayenizde başarılı olacağız. O Millet ittifakı denen şer odaklarına hak ettikleri dersi hep beraber vereceğiz” dedi.

Başkan Şevik ise konuşmasında Türk-İslam milletin Anadolu’yu mekan ve iskan edinmesinin başlangıç noktası olan 1071’den buyana Türkiye’de belirli fasılalarla hep kurtarma meyanında, fetih ve gerileme meyanında dönüm noktaları yaşandığını vurgulayarak, “Türkiye, bin yıllık Anadolu tarihinde ciddi dönüm noktaları yaşamıştır. Bunlardan bir tanesi 1908, diğeri 2023 daha çok taze yeni Cumhuriyet’in tescili olarak görebiliriz. Türk siyasi hayatının en büyük kırılmalarından bir tanesi de 15Temmuz’da yaşanan darbe girişimidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin iradesiyle bu kalkışma tasfiye edilmiş, Türkiye’nin beka sorunları neticesinde iki genel başkanın iradesiyle Cumhur İttifakı tesis edilmiştir. Cumhur İttifakını tesis eden iradenin tasarruf kabiliyetiyle, Türk Milletinin sağduyusuyla 2023 de bizim lehimize, milletin lehine olacaktır. Türk milletinin sandıkta gösterdiği feraset ve basiret hussiyatina her zaman itimat etmişimdir. Ve her zaman galip gelmiştir. 2023’te, sadece Cumhur İttifakı’nın bekası ve bizim için değil sadece necip Türk Milleti, Anadolu için değil, tüm dünya insanı adına, özellikle İslam Aleminin ve Türk Dünyası’nın da beklediği hissiyat tecelli edecektir. Türkiye, tarihi misyonu ile Cumhur İttifakı’nın liderleri tarafından tesis edilen iradenin neticesi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine beka sorunu olmadan ulaşacaktır” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’’ Denizli’de 2. turu Serinhisar ve Honaz toplantılarıyla devam etti.