Mahmutlu sosyal tesisine kavuşuyor
Ağustos 3, 2022
‘Yörük Şenliği’nin 5.si yapıldı
Ağustos 7, 2022

Neşe Özhaseki Buldan’ı gezdi

Bir dizi ziyaretler ve programlar için Denizli’ye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki Buldan’ı ziyaret etti. BELKÜM’de Buldan’ın yöresel lezzetlerini tadan Özhaseki, geleneksel el dokuması ürünlerin satıldığı 14 Mayıs Caddesi’nde bol bol alışveriş yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin eşi Neşe Özhaseki, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sevval Gebeş, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’nin eşi Nur Örki, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi eşlik etti.

İlk olarak Buldan Belediyesi El Sanatları Merkezi’ni ziyaret eden Neşe Özhaseki ile beraberindekiler burada, ilçenin yöresel lezzetlerini tatma imkanı buldu. Daha sonra Buldan Belediyesi tarafından restore edilerek dokuma müzesi olarak ziyarete açılan eski cezaevi kovuşlarını gezdi.

Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol belediyenin devam eden restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiği Özhaseki’ye geleneksel el dokuması ürünlerden hediye etti.

Neşe Özhakesi ve beraberindekiler daha sonra Buldan Kaymakamlığı El Sanatları Merkezi olarak kullanılan merhum Başbakan Adnan Menderes’in eşi Berrin Menderes’in ailesine ait konağı gezdi. Ardından 14 Mayıs Caddesi’ne geçen Özhakesi, bol bol alış-veriş yaptı.