Tekstil Fuarına Buldan damga vuracak
Ekim 28, 2022
Cumhuriyet Coşkusu başladı
Ekim 28, 2022

Başkan Şevik’in 29 Ekim mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Cumhuriyet’in 99 yıl önce kutlu ve yüksek mücadelenin hak edilmiş mükâfatı olarak ilan edildiğini vurgulayarak, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atılan ilk adımın 29 Ekim 1923’te milletin emsalsiz ahlakıyla taçlandığını ifade etti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Türkiye’de “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.” kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran cumhuriyetin ilanının 99. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atılan ilk adımın 29 Ekim 1923’te milletin emsalsiz ahlakıyla taçlandığını ifade etti.

Tüm Buldanlı hemşehrilerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Başkan Şevik mesajında“Unutmayalım ki Türkiye Cumhuriyeti; muhteşem fedakârlıklarla, savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz adanmış ve anıtlaşmış yüreklerle vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı da ziyadesiyle hak etmiştir. Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, Cumhuriyet’le birlikte ileriye ve müreffeh bir seviyeye erişme hedefini de açıklıkla belli ve teyit etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle Buldanlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Destansı mücadelelerle fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu kahramanları rahmetle, hürmetle, minnetle anıyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan kendilerini feda eden; sıcağa, soğuğa aldırmadan gereğini seve seve yapan aziz ve kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Cumhuriyet’in ilelebet var olacağını kararlılıkla vurguluyorum” dedi.