Başkan Şevik,üniversitelilerle buluştu
Aralık 9, 2022
21 bin yıllık zeytin polenleri tespit edildi
Aralık 12, 2022

Başkan Şevik’ten çiftçiye destek

Buldan Belediyesi, Çiftçinin yanında
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yenicekent Çiftçi Malları Koruma Kurulu Başkanlığına araç tahsis ederek, çiftçilere olan desteğini bir kere daha gösterdi.
Tarıma, tarımsal faaliyetlere ve çiftçilere olan desteğini sürdüren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Meclisi aralık ayı toplantısında oy birliği ile alınan karar gereği Yenicekent Çifti Mallarını Koruma Kurulu Başkanlığına motosiklet tahsis etti. Belediye Meclis Üyesi Yenicekent Çiftçi Koruma Kurulu Başkanlığı üyesi Veli Tokdemir’in teslim aldığı Motosikletin, Türkiye’nin ilk turfanda çekirdeksiz sultaniye üzümünü yetiştiren Yenicekentli çiftçilere daha hızlı ve daha sağlıklı hizmet verebilmeleri için kullanılacağını vurgulayan Başkan Şevik, “Çiftçilerin daha iyi şartlarda ürün elde edebilmesi, yine çiftçilerin huzur ve refahının arttırılarak tarımsal kalkınmanın önünün açılması amacıyla imkanlarımız doğrultusunda destek veriyoruz” dedi.
Daha önce Yenicekent’te sulanamayan tarım arazilerine suyun taşınabilmesi için 1200 metrelik hatta su boruları döşenerek çiftçiye destek verdiklerini açıklayan Başkan Şevik, “Böylelikle Yenicekent’in kuzeyinde ve batısında bulunan tarım arazilerinin önemli bir bölümü suya kavuştu. Bugün de Çiftçi Mallarını Koruma Kurulu Başkanlığına araç tahsis ettik. Hayırlı, uğurlu olsun. Biz inşallah bundan sonra da bu konuda ihtiyaç olursa destek vermeye çalışacağız ve çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını koruyabilmeleri için de yanında durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.