Uçar, Yenicekent Hizmet Birimini ziyaret etti
Mart 7, 2024
Başkan Şevik, 5 yılık hizmetlerini değerlendirdi
Mart 8, 2024

Başkan Şevik’in 8 Mart mesajı


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı, Türk ve Dünya kadınlarına sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Şevik, mesajında , “Hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Dünyadaki en zor mesleklerin başında gelen insan yetiştirme sanatının en güzeli anne vasfıyla kadınlar tarafından icra edilmektedir. Kadın annedir, topluma bireyler kazandırır. Kadın eştir, sorumluluklarımızı paylaşır, yükümüze omuz verir. Kadın kardeştir, evlattır sevgi ve masumiyet taşır. Bu nedenledir ki gerek inancımız, gerekse de toplumsal değerlerimiz kadını her zaman baş tacı etmekte, onu çok müstesna bir yere koymaktadır” dedi.

Başkan Şevik mesajında kadına yönelik şiddetin ciddi bir toplumsal sorun olduğunu da dikkat çekerek “Bizlere her konuda örnek olan Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.), ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’ hadisini doğru ve bir ahlak ilkesi olarak benimsersek kadına yönelik şiddetin önlenmesinde çok önemli bir adım atmış oluruz. Kadınlarımıza yapılan her türlü şiddet, insanlığa yapılmış en büyük ihanettir” ifadelerine yer verdi.