Belediye Başkanımız Orpak’ın 23 Nisan Mesajı
Nisan 22, 2024
YEŞİLÇAM FİLM MEKANLARI TARİHİ KONAKTA SERGİLENDİ
Nisan 25, 2024

Çocuklar 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadı


Buldan Belediyesi tarafından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenleri kapsamında düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerle çocuklar bayram coşkusunu doyasıya yaşadı.

Buldan Belediyesinin, TBMM’nin açılışının 104. yılı ve dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği birbirinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenen çocuklara, Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, eşi Özlem Orpak, CHP İlçe Başkanı Şenol Cerit, belediye meclis üyeleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdal Uğur, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Çapacıoğlu , Gülalan Özer Vural İlkokulu Müdürü Fatih Güler ve veliler eşlik etti.

Belediye Düğün Salonu’ndaki etkinlik yüz boyama ve pamuk şekeri ikramı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden etkinlikte, Sunay Akın’ın sunumuyla Petrol Ofisi – 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı belgeseli gösterimi gerçekleştirildi.

Keman, gitar ve bağlama gibi müzik aletleriyle sahneye çıkan Belediye Konservatuvar ve Kültür Evi öğrencilerinin, öğretmenleri Naci Özkan ve Meryem Merve Köse eşliğinde seslendirdikleri şarkılarla izleyenleri bayram coşkusu yaşatırken, salonu dolduran çocuklar ise sahneye çıkarak şarkılar eşliğinde doyasıya eğlendi.
Etkinliğe katılan çocukların bayram sevincine ortak olan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak ile eşi Özlem Orpak, çocuklarla sohbet edip bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

“BU COŞKUYU ÖZLEMİŞİZ”
Konuşmasına tüm Buldan halkının bayramını kutlayarak başlayan Mehmet Ali Orpak, “Bu şekilde coşkuyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor olmaktan büyük onur duydum. Ve çok duygulandığımı da ifade etmek isterim. Bugün ben şunu gördüm. Gerçekten bu şekilde ulusal bayramlarımızı kutlamayı özlemişiz. Bugün sahada olsun, burada olsun biz şunu gördük ki; Türk milleti birlik olduktan sonra, geçmişine, geleceğine sahip çıktıktan sonra başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Buldan’da yapacağımız çok işler var. İnşallah biz bunu birlikte başaracağız. Bunun için çalışacağız. Tabi ki çocuklarımız bizim için her şey. Onlar için yaşıyoruz, onlar için çalışacağız. Bizler yarın bu makamları çocuklarımıza teslim edeceğiz. Cumhuriyetimizin geleceğine sahip çıkacağız. Çünkü Atatürk gibi bir atamız var. Hiçbir ülkede olmayan çocuklara böyle bir bayram hediye etmiş. Bu çok önemli, bunun kıymetini bilmemiz lazım. Biz de bunun için varız. Biz bu coşkuyu artık birlikte kutlayacağız. İnşallah bu coşkuyu uzun süre devam ettireceğiz. Nice bayramlar kutlamak dileği ile hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Buldan Belediyesinin düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği, çocukların beyaz tuval üzerine el baskısı çalışmasıyla sona erdi.