YEŞİLÇAM FİLM MEKANLARI TARİHİ KONAKTA SERGİLENDİ
Nisan 25, 2024
Buldanlı Birinciler Başkan Orpak’ı ziyaret etti
Nisan 29, 2024

Vekillerden Başkan Orpak’a Hayırlı Olsun Ziyareti


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Meclis Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile Denizli Milletvekili Şeref Arpacı Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak’ı ziyaret etti. Başkan Orpak’a “hayırlı olsun” dileklerini ileten vekiller, çalışmalarında başarılar diledi.

CHP TBMM Meclis Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Buldan’ı ziyaret etti. İlk olarak CHP İlçe Başkanlığını ziyaret eder CHP’li vekiller, İlçe Başkanı Şenol Cerit ile partililerle bir araya geldi. Ardından 31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir farkla Buldan Belediye Başkanı seçilen Mehmet Ali Orpak’ı ziyaret eden CHP TBMM Meclis Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile Denizli Milletvekili Şeref Arpacı’ya İlçe Başkanı Şenol Cerit, parti yönetimi ve belediye meclis üyeleri eşlik etti.

KARACA: ÇOK DUYGULANDIM
Başkan Orpak’a “hayırlı olsun” dileklerini ileten TBMM Meclis Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Karaca, beş yıl sonra Buldan’a gelmekten ve belediye başkanlığı makamını ziyaret etmekten dolayı çok duygulandığını ifade etti. Karaca, “ Son ziyaretimden iki gün sonra burada bambaşka bir olayla karşı karşıya kalmıştık. Ondan sonra tekrar buraya gelmek hakikaten benim gibi herhalde bir çok arkadaşımızı duygulandırmıştır. Yine o eski Buldan Belediyesinin, Buldan halkı ile beraber gerçekleştirdiği güzel etkinliklere sizinle beraber tekrar gerçekleştireceğiz. Yolunuz açık olsun, yolumuz açık olsun. Biz başta ilçe örgütümüz ve sizden razıyız. Buldan halkı da umarım sizden razı olur. Yolumuz uzun bir o kadar da meşakkatli. İktidar yolu çünkü. O nedenle Ankara’da bir odanız, bir makam aracınız var. Ankara’da Buldanlı ilgili çözümlenecek ne varsa yapmaya hazırız. Ben bir beş yılın sonunda bir beş yılın daha, ondan sonraki bir beş yılın daha mutlaka süren, sürdürülebilen bir halkçı belediyecilikte Buldan’da kalması temennisindeyim. Sizlere ve meclis üyelerimize başarılar diliyorum” dedi.

PARTİMİZE İKTİDAR YOLU AÇILDI
Milletvekili Arpacı, 31 Mart yerel seçimlerinde oluşturulan birliği ve beraberliği sürdürülmesi gerektiğinin altını çizerek, “Ben milletvekili olduktan sonra şunu anladım. Ben Denizli’nin 7 milletvekilinden biriyim. Ama AK Parti’nin uyguladığı politikalar sonucu, o dışlama sonucunda Denizli’de bizi bir açılışa bile davet etmiyorlardı. Bunu şundan söylüyorum. Biz 5 ilçe dışında bir yerde siyaset yapma, halka dokunma, hizmet etme alanımız yoktu. Kısıtlanmıştı. Şimdi aslında bizim için en değerli olan şey bu. Bizler, partililerimiz olarak Denizli’de 15 ilçede varız. 15 İlçede insanlara kendimizi anlatabileceğiz. Politikalarımızı anlatacağız, yaptıklarımızı güzel şeyleri anlatacağız. Partimiz açısından, bizler açısından en büyük avantaj bu. Siyaset alanı genişledi. Bu siyaset alanı, hizmet alanı, Genel Başkanımızın da dediği gibi bizi iktidara getirecek olan yol” dedi.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ BAŞARACAĞIZ”
TBMM Meclis Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca ve Denizli Milletvekili Şeref Arpacı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Orpak, kendilerine teşekkür etti.
Başkan Orpak, “Buldan’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek başına bir yerlere gelmesi, iktidar olması, kendi kadrolarıyla kendi örgüt kadrolarıyla bunu başardığımız için ayrı bir heyecan var. Bir de çok ciddi bir farkla aldık. 15 Meclis üyesinin benimle birlikte 13’ünü almamız, hakikaten ciddi bir fark. Bir o kadar da zor. Çünkü bizim kendi dışımızdaki kesimlerden de ciddi oy aldık. Bununla ilgili değişik tanımlar yapılıyor. Emanet oy diyenler var. Ama bu oyları emanet görmüyorum, bize inandıklarını görüyorum. Bizim de bunun için çok çalışmamız gerekiyor. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.