Spor yatırımları için protokol imzalandı
Eylül 22, 2021
BAŞKAN ŞEVİK, ÖDÜLÜNÜ ALDI
Eylül 23, 2021

Balık Pazarı Denetlendi


Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol ekipleri, Perşembe pazarındaki balık satışı yapılan tezgahlarda denetim gerçekleştirdi. Ekipler, balık tezgâhlarında uyulması gereken kuralların yanı sıra, temizlik ve Korona virüs tedbirlerini denetledi.

Buldan Belediyesi Zabıta ekipleri ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol görevlileri, balık tezgâhlarını denetledi. Balık ev sezonunun açılmasıyla birlikte Perşembe pazarındaki tezgahlarda da yerini alan balıkların tazeliği, büyüklükleri ile halk sağlığı açısından uygunluğunu kontrol eden ekipler, halk sağlığını etkileyecek olumsuzluklara meydan verilmemesi, genel hijyen kurallarına riayet edilmesi ve vatandaşların huzurunu bozmayacak şekilde satış yapılması hususunda tezgah sahiplerini bilgilendirildi.

Denetim ile ilgili bilgi veren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, koronavirüsü tedbirlerinin de denetlendiği kontrollerin devam edeceğini belirtti. Başkan Şevik, “Bu kapsamda zabıta ekiplerimiz, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, her Perşembe kurulan semt pazarındaki balık tezgahlarını denetledi. Gerek koronavirüsü tedbirleri açısından gerekse gıda sağlığı açısından kontroller yapıldı. Vatandaşlarımızın sağlığı için düzenli olarak balık tezgahlarını denetlemelerimiz devam edecektir” dedi.